Незрозумілий погляд ДПС на зарплати на АЗС, тим більше що картина абсолютно чітка. Про це пише директор ВАТ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн в статті «Королі і капуста: як сплачують податки мережі АЗС» на сайті ZN.UA.
По топ-10 офіційні оклади коливаються в океанському діапазоні від 4700 до 27500 грн/міс. Гадаю, всі здогадуються, що в жодній галузі такого розльоту бути не може. Уявити об’єктивний рівень окладів можна по п’ятірці лідерів — 22800 грн/міс. (із ПДФО).
Низькі офіційні ставки не тільки свідчать про наявність «конвертів», а й частково відкривають вищеназвані секрети такого різного рівня прибутку. Адже доплати персоналу йдуть готівкою, яку потрібно десь брати. Тобто шукайте схему!
Не під запис представники СБУ стверджують, що торік окремі паливні мережі залучали онлайн-казино, які перетворювали «чорну» готівку на щомісячні виплати «призових» на картки персоналу АЗС. Цю інформацію підтвердив і голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев.
Навіть такий поверхневий аналіз свідчить про те, що можна побудувати індикатори зарплат по галузі, а відповідно, й домогтися збільшення сплати податків з них (ПДФО та ЄСВ). Тим більше що навіть за явного заниження вони становлять 30% від загальної сплати податків мережами топ-10.
Раніше ми писали про те, що показники зведеного бюджету по доходам досягли 1/5 частини запланованих надходжень, водночас показник по видаткам досяг 14%. Найбільше бюджет наповнюється завдяки податковим надходженням – 65%. Це контрастна ситуація порівняно з попереднім періодом, коли значну частину грошей надавали донори.