Будівництво підземних підстанцій для української енергосистеми наразі вважається малоймовірним через значну вартість і низку технічних обмежень.
Про це заявив голова Офісу ідентифікації та протидії загрозам об'єктам критичної інфраструктури НЕК "Укренерго" Сергій Назаренко, пише "Інтерфакс-Україна".
"Думаю, нам рано ще закопувати нашу енергосистему під землю. Вона ще попрацює. Так, це робиться в деяких країнах, наприклад, у Японії, але там це пов'язано з дефіцитом місця. У нашому випадку через вартість, час та технічні проблеми такі рішення є досить проблематичними, особливо у короткостроковій перспективі", – зазначив Назаренко.
За його словами, підземні підстанції потребують використання спеціального обладнання, зокрема технологій на основі елегазу, що суттєво підвищує витрати.
"Будівництво підземної підстанції у кілька разів дорожче, ніж наземної, навіть без урахування систем захисту. Елегазові технології, які необхідні для таких об’єктів, є дуже дорогими", – підкреслив експерт.
Окрім цього, Назаренко звернув увагу на складнощі у відновленні підземних об’єктів у разі їх пошкодження високоточною зброєю. У таких ситуаціях ремонт є фактично неможливим, що робить такі проєкти ще більш ризикованими.
Наскільки готова українська енергосистема протистояти російським ракетним атакам оцінював Ігор Маскалевич у статті "Вижити в темряві: як Україна захищає свою критичну інфраструктуру".