UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні залишилось не знищеним 20% теплової електрогенерації – Шмигаль

Уряд намагається децентралізувати енергетичну систему, реагуючи на цей виклик

Поточний стан готовності енергетичних ресурсів, зокрема теплової генерації є критичним. В Україні знищено 80% теплової генерації. Так прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував наслідки атак на енергетичну інфраструктуру естонському національному мовнику.

“Росія продовжує енергетичний терор. Тільки за останні неділі Росією знищено понад 6 гігаватів потужностей нашої енергомережі. Це і гідроенергетика, і вугільна енергетика. Вони продовжують бити ракетами по нашим енергетичним об'єктам знищують трансформатори, генератори. За останні тижні Росія знищила 80% української теплової генерації”, –  прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також: Про відновлення ДніпроГЕС мова на разі не йде – Федоров

Також в інтерв'ю естонському телемовнику він зазначив, що в Естонії є старе енергетичне обладнання радянського зразка. Таке обладнання дуже допомогло б Україні, оскільки його можна використовувати як запчастини для відновлення постраждалих блоків електростанцій, а також для відновлення енергетичних потужностей.

“Ми працюємо і з іншими партнерами, створюємо децентралізовану систему постачання енергії населенню. Сьогодні у нас є проблеми з постачанням електричної енергії і для населення, і для промисловості”, – зазначив Денис Шмигаль. 

Зосередження генерації у великих енергетичних вузлах і її розподіл для споживачів дає змогу ворогу активно впливати на енергетичну систему України. Саме тому замість концентрацыъ об'єктів енергетики у невеликій кількості навколо найбільших споживачів, треба прийти до децентралізованої системи, яка унеможливлює ефективність навіть постійних масованих атак Росії по енергосистемі. Про це повідомив Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго» на брифінгу щодо особливостей роботи енергосистеми України після масованих російських атак у березні 2024 року.

Спорудження та робота невеликих, але у великій кількості енергетичних джерел створить стійку мережу, яка не буде залежна від централізованого постачання і таким чином навіть за виведення з ладу магістральних ліній і систем, електроенергія буде надходити і для населення і для роботи економічних суб'єктів.