UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці знову побили рекорд споживання електроенергії, аварійну допомогу просили у двох країн

Через ремонти на електростанціях, можливості власного виробництва наразі обмежені. 

У понеділок, 21 серпня, в Україні знову встановили новий літній максимум споживання електроенергії, через що Україна взяла рекордний обсяг аварійної допомоги у вечірні години – 2000 МВт·год, повідомили в НЕК “Укренерго”. 

Так, ввечері в понеділок максимум споживання перевищив попередній показник 16 серпня на 1,3%, що дуже багато для енергосистеми України, зважаючи на обмежені через ремонти можливості електростанцій з виробітку електроенергії. 

Для покриття попиту з 18:00 до 22:00 “Укренерго” вдалось до аварійного імпорту з енергосистем Польщі та Румунії. Її загальний обсяг склав рекордні 2000 МВт·год..

Сьогодні Україна продовжує  імпорт незначних обсягів електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 356 МВт.

Також вдень було зафіксоване короткочасне відключення системою захисту високовольтної лінії на Львівщині, через що на 5 хвилин без світла опинилась частина Львова та прилеглих районів. Причиною відключення виявилось зрізане невідомими поряд з проводами лінії дерево.

Читайте також: “Укренерго” пояснило, чому не закопує трансформатори та підстанції під землю

Внаслідок російського ракетного обстрілу  вранці у вівторок виникли нові пошкодження у мережах на Дніпропетровщині, Харківщині, Запоріжжі, Херсонщині.

Наразі, за словами НЕК, кількість блоків електростанцій в роботі обмежена через ремонти на багатьох теплових електростанціях, а також планові ремонти частини атомних енергоблоків. 

“Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години”, - зазначили в Укренерго та закликали  ощадливо споживати енергію. 

Нещодавно голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький підкреслив, що енергетики не обіцяють українцям легкої зими, проте наголошують, що українська енергосистема вистоїть. Саме тому особлива увага під час підготовки приділяється захисту обладнання та координації дій влади, енергетиків і споживачів під час надзвичайних ситуацій, викликаних можливими обстрілами.