UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія у третьому кварталі скорочує запланований експорт нафти

Найближчими місяцями експорт може скоротитися ще більше.

Росія в третьому кварталі планує експортувати через систему трубопроводів «Транснефти» на 0,5% менше нафти на добу, повідомляє Reuters із посиланням на дані галузевих джерел.

План експорту і транзиту нафти для російської системи «Транснефть» на період з липня по вересень встановлений на рівні 4,24 мільйона барелів на добу замість 4,26 мільйона барелів на добу в другому кварталі.

Цей план, на думку видання, є ключовим показником російського експорту нафти в цілому, оскільки через систему «Транснефти» Росія здйснює левову частку своїх поставок. Деякі гравці ринку очікують ще більшого скорочення експорту в найближчі місяці.

«Ремонти (закриття російських нафтових заводів на технічне обслуговування) відбуватимуться найнижчими темпами за останні місяці, рівень використання зросте, а видобуток нафти буде обмежено угодою ОПЕК+ і добровільними скороченнями, що призведе до зниження експорту нафти», — повідомило джерело в галузі.

Росія продовжила добровільне скорочення видобутку нафти на 500 тис. барелів на день від рівня, узгодженого на зустрічі ОПЕК+ 4 червня, де 

Завантаження нафти з російських портів Приморськ, Усть-Луга і Новоросійськ в третьому кварталі скоротяться на 1,1% до 2,26 млн барелів на добу з 2,29 млн запланованих на попередні три місяці обсягів.

Читайте також: Нафта зросла в ціні через план Саудівської Аравії поглибити скорочення видобутку з липня

Росія планує продовжити транзит нафти через Україну південним відрізком нафтопроводу "Дружба". У третьому кварталі Москва планує постачати приблизно 0,32 мільйона барелів на добу до Чехії, Угорщини та Словаччини. У другому кварталі цей обсяг становив 0,33 мільйона барелів на добу.

Постачання нафти трубопроводом до Польщі чи Німеччини не планується, тоді як транзитна квота Казахстану для поставок до Німеччини є незмінною з другого кварталу на рівні близько 24 тисяч барелів на добу.

Уряди Європейського Союзу в середу  погодили 11-й пакет санкцій проти Росії, що забороняє постачання нафти через «Дружбу» до Польщі та Німеччини. Поставки через південну гілку трубопроводу залишаються звільненими від обмежень.

Поставки російської нафти  на азіатські ринки, включаючи поставки до Китаю через трубопроводи Сковородіно-Мохе і Атасу-Алашанькоу, а також з тихоокеанського порту Козьміно, мають зрости на 2,2% до 1,63 млн барелів на добу. 

Читайте також: Індія збільшила імпорт російської нафти в 10 разів і це не межа – Indian Oil

Як повідомлялось, країни ОПЕК+ домовились щодо коригування загального рівня видобутку нафти з 2024 року до 40,46 мільйонів барелів на добу. РФ при цьому має скоригувати видобуток нафти до 9,828 мільйона барелів на добу.

У травні Москва визнала проблеми з доходами від нафти та газу, які впали до найнижчого рівня за багато років.