США, Велика Британія, Франція, Канада і Японія створили альянс для витіснення Росії зі світового ринку ядерного палива. Про це йдеться в заяві за підсумками Форуму з ядерної енергетики на засіданні G7 в Саппоро, Японія, який відбувся 16 квітня.
Міністри енергетики Великої сімки домовились використовувати власні потужності, щоб "підірвати контроль Росії над ланцюжками постачання", але таким чином, щоб не зашкодити стабільному постачанню ядерного палива.
"Угода стане основою для того, щоб повністю витіснити Путіна з ринку ядерного палива, і зробити це якнайшвидше, щоб позбавити його ще одного джерела фінансування свого варварського нападу на Україну", – йдеться у заяві на сайті уряду Великої Британії.
Стратегічне партнерство спрямоване на збільшення комерційних альтернатив на ринку ядерного палива для третіх країн, які зараз залежать від ядерного палива Росатому.
Виступаючи на зустрічі міністрів енергетики G7, британський міністр Грант Шеппс наголосив на важливості створення альянсу для розв'язання проблеми залежності від російського ядерного палива, бо "світ дедалі більше звертається до атомної енергетики як до джерела низьковуглецевої та безпечної енергії".
"Об’єднання зусиль з іншими країнами має показати Путіну, що Росії більше не раді, а також зміцнити глобальну енергетичну безпеку завдяки надійному міжнародному постачанню ядерного палива з надійних джерел", – сказав британський міністр.
Нагадаємо, за день до цієї заяви Уряд Німеччини запропонував включити санкції проти атомної промисловості Росії до 11-го пакету Європейського союзу.
Вважається, що санкції проти російського "Росатому", чого добивається Україна, буде ввести складно, оскільки ТВЕЛ, виробник ядерного палива, що належить "Росатому", постачає ядерне паливо для більшості реакторів ВВЕР в країнах Європи.
Водночас США вже наклали на "Росатом" перші санкції. Ці обмежувальні санкції торкнулися низки осіб, пов’язаних з російською державною корпорацією.