UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позбавлення залежності від імпортного палива: з листопада в Україні з'явиться сертифікований біометан

Біометанові заводи зможуть приєднуватися до газорозподільних мереж.

В Україні прийняли державний стандарт для біометану, документ набуде чинності 1 листопада 2023 року. Про це йдеться в повідомленні Регіональної газової компанії, яке є у розпорядженні ZN.UA.

"Державне підприємство "УкрНДНЦ" прийняло державний стандарт щодо закачування біометану в газові мережі – як розподільні, так і магістральні. У документі детально визначені технічні характеристики біометану для подачі в мережу. Він був розроблений відповідно до вимог ЄС фахівцями Регіональної газової компанії", – йдеться в повідомленні.

Новий стандарт відповідає базовому технічному стандарту ЄС.

"Відтепер ДСТУ EN 16723-1:2023 "Природний газ і біометан у транспорті та біометан для закачування в мережу природного газу" став частиною українського законодавства. На його основі видаватимуться технічні умови на приєднання біометанових заводів до газорозподільних мереж", – зазначили в РГК.

Цей державний стандарт зможуть використовувати всі оператори мереж.

"Біометан завдяки своєму походженню містить компоненти, яких немає у природному газі – наприклад, кремній, амоній, фторовані сполуки тощо. Вони можуть впливати на газорозподільну систему. Українське законодавство донедавна не враховувало ці специфічні якості біометану", – зазначив керівник напрямку декарбонізації РГК Ігор Гоцик.

Зазначається, що уніфікація вимог до якості біометану із європейським стандартом є важливим кроком для створення умов для експорту біометану до країн Європи та подальшої інтеграції газових ринків.

Нагадаємо, ТОВ «Оператор ГТСУ» вже отримав понад 30 звернень від українських компаній відносно будівництва в Україні біометанових заводів. 

У квітні український біометановий завод вперше подав свій продукт до газорозподільчих систем.

Біометан є стійким декарбонізованим видом енергії, і Україна, перебуваючи на початку розвитку ринку, має закладати фундамент розвитку відповідно до прийнятих стандартів ЄС.

Біометан – ідентичний природному газу відновлюваний енергоносій, який може позбавити Україну залежності від імпортного палива.