UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підготовка до зими: як будуть працювати лікарні у разі блекауту

Пояснення дали в Міністерстві охорони здоров’я.

Цієї зими Росія знову може здійснювати ракетні удари по енергосистемі України. Під час блекауту без світла можуть залишитись не тільки житлові будинки, а й лікарні.  

Читайте також: Важка зима: експерти спрогнозували, чи готова до неї енергосистема України

В Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як будуть працювати медичні заклади в цей період.

Там повідомили, що на рівні країни створено координаційний штаб із оперативного реагування та забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення під час можливих відключень електроенергії. Спираючись на минулорічний досвід, координаційним штабом вже підготовлено план дій у разі довготривалих відключень електроенергії.

За їх інформацією, наразі кожна лікарня, яка надає спеціалізовану медичну допомогу та законтрактована із Нацслужбою здоров’я (НСЗУ), забезпечена щонайменше одним генератором. У разі блекаутів генератори дозволять забезпечити роботу операційних, кисневих станцій та критично важливого обладнання.

«Спираючись на минулорічний досвід, ми вже підготували план дій у разі довготривалих відключень електроенергії та узгодили його з іншими органами влади. Наша головна мета — це своєчасне реагування на всі надзвичайні ситуації, що відбуватимуться в медичних закладах. Тому сьогодні кожен медзаклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення. У разі проблем з електропостачанням або блекаутів в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд», — пояснив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

З початку повномасштабної війни 32 українські медзаклади також були обладнані сонячними панелями з інверторами та акумуляторами, які можуть накопичувати енергію.

Нагадаємо, експерт назвав регіони, де буде найскладніша ситуація з електропостачанням цієї зими. Це залежить від ворожих атак та погоди.