UA / RU
Підтримати ZN.ua

Очільники ДТЕК та "Укренерго" розповіли про підготовку до зимового періоду

"Наша мета - зробити російські ракетні атаки та атаки безпілотників настільки неефективними, що ворог відмовиться від цієї ідеї".

Із настанням холодів росіяни знову намагатимуться обстрілювати українську енергетичну інфраструктуру. У інтерв’ю для CNN генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко та голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький розповіли про те, у якому стані знаходиться наша енергосистема напередодні зими.

"Ми відновили те, що можна було відновити, закупили резервне обладнання та встановили оборону навколо електростанцій. Минулої зими рішучість допомогла нам. Цієї зими ми сильніші, а наші люди досвідченіші", – зазначив Тимченко

Глава ДТЕК розповів, що навколо ключових об’єктів енергорозподільчої мережі встановлено фізичні бар’єри - так звані габіони, що являють собою мішки з піском, скріплені металевими клітками, що в теорії має захистити від уламків ракет та дронів-камікадзе.

"Наша мета - зробити російські ракетні атаки та атаки безпілотників настільки неефективними, що ворог відмовиться від цієї ідеї. Звичайно, ключовим елементом для захисту енергетичної інфраструктури є протиповітряна оборона", – зауважив Кудрицький.

Компанія також підготувала резерви обладнання, навчила ремонтні бригади та диспетчерів для ліквідації наслідків можливих атак та створила резервні ланцюги електрозабезппечення споживачів.

Читайте також: Важка зима: експерти спрогнозували, чи готова до неї енергосистема України

У відомстві запевнили, що змогли усунути частину тогорічних пошкоджень і готові постачати збільшені обсяги електроенергії, необхідні для зими.

Водночас, додав Кудрицький, на повне відновлення енергосистеми можуть знадобитися роки.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв’ю Заступник начальника ГУР МО Вадим Скібіцький заявив, що цього разу окупантам буде важче влаштувати в нашій країні блекаут взимку. Він наголосив, що у 2022-му можливості України в плані ППО були обмеженими, через що вражати нашу енергетичну інфраструктуру було простіше.