За два тижні до закінчення зими сховища газу в ЄС все ще заповнені на 66 відсотків. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) у вівторок, 14 лютого.
З початку опалювального сезону, який розпочався в Європі рівно три місяці тому - 14 листопада, країни ЄС відібрали зі сховищ близько 33 млрд куб. м газу.
Наразі ПСГ Європи заповнені приблизно на 66%. Це на 20% більше, ніж у середньому на цю дату за останні п'ять років.
У сховищах перебуває 74,84 млрд куб. м газу.
Восени Москва майже прямим текстом казала, що після Нового року може перервати транзит, щоб заморозити Європу. Однак узимку вкотре з’ясувалося, що жити в ілюзорному світі, де замерзаючі європейці будуть підлесливо канючити газ у Білокам’яної, звичайно, приємно, але реальність сильно інша. Європа скоротила споживання та перейшла на інших постачальників. У грудні частка РФ на газовому ринку ЄС упала нижче 5%. Не допомогло навіть, коли в жовтні рвонули труби "Північних потоків". При цьому "невідомі диверсанти" люб'язно залишили цілою нитку нового "Північного потоку-2". Однак ціни, всупереч очікуванням Кремля, не злетіли в космос. Узимку вони впали у більш як два з половиною рази й зараз нижчі за рівень 2021-го. Читайте про це в матеріалі Ігоря Маскалевича - "Транзитна перегазовка".
Уже з вересня паніка на газовому ринку поступово спадала, а ціни знижувалися і до кінця року досягли рівня, що востаннє спостерігався ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це на ZN.UA розповідали експерти Центру досліджень енергетики Олександр Харченко та Марія Якуб в матеріалі - "Чому провалився газовий шантаж Путіна в Європі".