Литва пропонує технічну допомогу у вигляді розбирання власних теплових електростанцій на запасні частини. Ці елементи можна використати як заміну зруйнованому енергетичному обладнанню в українській енергосистемі.
“Мав розмову з міністром енергетики Литви. Вони взагалі запропонували використати їх станції теплові, які закриті. Використати їх як донорів, тобто можливість розібрати і отримати ті запчастини, які нам потрібні”, – уточнив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону.
Разом з тим Герман Галущенко уточнив, що технічну допомогу надає багато інших країн “Таких прикладів багато”, – зауважив очільник міністерства.
Керівник міністерства уточнив, що кращим захистом має бути використання потужної та надійної системи протиповітряної оборони.
Зосередження генерації у великих енергетичних вузлах і її розподіл для споживачів дає змогу ворогу активно впливати на енергетичну систему України. Саме тому замість зосередження об'єктів енергетики у невеликій кількості навколо найбільших споживачів, треба прийти до децентралізованої системи, яка унеможливлює ефективність навіть постійних масованих атак Росії по енергосистемі. Про це повідомив Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго» на брифінгу щодо особливостей роботи енергосистеми України після масованих російських атак у березні 2024 року.
Спорудження та робота невеликих, але у великій кількості енергетичних джерел створить стійку мережу, яка не буде залежна від централізованого постачання і таким чином навіть за виведення з ладу магістральних ліній і систем, електроенергія буде надходити і для населення і для роботи економічних суб'єктів.