ЄС поступово чинить все більший тиск на імпортерів російського скрапленого природного газу з метою скорочення закупівель цього року, заявила єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон. Про це повідомляє Bloomberg.
Ця кампанія є частиною зусиль Європи, спрямованих на перерозподіл поставок і підрив фінансування військової машини президента РФ Владіміра Путіна після його повномасштабного вторгнення в Україну.
У той час як потоки природного газу з Росії трубопроводами впали до рекордно низького рівня, поставки СПГ зросли. Сімсон обговорювала це з США у п'ятницю, 15 березня, на зустрічі щодо питань енергетики. Штати наразі є найбільшим постачальником скрапленого газу до ЄС.
"Моє послання полягало в тому, що цей рік має принести подальшу відмову від російського експорту. В ЄС ми поступово нарощуємо тиск на європейських гравців з метою скорочення закупівель російського СПГ, і тут знову важлива впевненість у поставках із США", - сказала Сімсон після засідання Енергетичної ради ЄС-США у Вашингтоні.
Уряди країн ЄС отримають новий інструмент для припинення поставок з РФ після того, як через кілька тижнів набуде чинності закон, що дозволить блокувати такі потоки без застосування санкцій. Деякі країни ЄС закликали Єврокомісію забезпечити скоординоване використання регулювання, щоб уникнути перенаправлення поставок до сусідів, які можуть повільніше рухатися у відмові від російських енергоносіїв.
Цей дозволить країнам ЄС тимчасово заборонити російським і білоруським експортерам бронювати інфраструктурні потужності, необхідні для поставок СПГ і природного газу.
"В останні місяці ми бачили, що Росія зменшила свої доходи, але нам ще потрібно зробити значно більше, щоб запобігти надходженню російського СПГ на європейські ринки", - додала Сімсон.
За її словами, ЄС може витримати припинення транзиту російського трубопровідного газу через Україну без "серйозних ризиків для безпеки поставок".
Ці поставки, які наразі становлять близько 14 мільярдів кубометрів, покривають більшу частину попиту в Австрії, Угорщині та Словаччині.
"Позиція ЄС залишається незмінною: існують альтернативні маршрути поставок, з використанням мережі з півдня на захід, використанням переваг СПГ-терміналів та інших трубопровідних з'єднань. Ми продовжуємо тісно співпрацювати з найбільш постраждалими країнами-членами ЄС, щоб забезпечити готовність альтернативних маршрутів", - сказала єврокомісар.
Раніше повідомлялося, що в адміністрації президента США Джо Байдена оголосили про призупинення видачі ліцензій на незавершені та майбутні проєкти експорту скрапленого природного газу (СПГ) в країни, які не є учасниками угод про вільну торгівлю, допоки Міністерство енергетики не завершить аналізу їхнього впливу на клімат.
Про те, як це рішення вплине на світовий ринок і, головне, чи призведе до зростання поставок російського газу до Європи — читайте у статті Оксани Іщук “Чи поверне Байден газове домінування Росії в Європі?”.