UA / RU
Підтримати ZN.ua

Енергоблоки українських АЕС терміново перевели у новий режим роботи і готують до ремонтів

Профіцит електроенергії, тобто перевиробництво змусило перейти на інші потужності

Перевиробництво електроенергії яке фіксується вже два тижні поспіль, стало підставою для ухвалення рішень, щодо переходу енергоблоків атомних електростанцій на менші потужності. «Енергоатом» готує їх до планових ремонтів, повідомляють в компанії.

Читайте також: Як АЕС впливають на комфорт та добробут громадян: скільки енергії виробили взимку та за що сплатили споживачі

“Ремонтну кампанію на АЕС планували розпочати з 13 березня. Проте поточна ситуація дозволяє розпочати роботи на п’ять діб раніше – з 8 березня. Завдяки цьому вдасться швидше підготувати атомні енергоблоки до осінньо-зимового періоду 2024/25, оптимізувати графіки ремонтних і профілактичних робіт, зокрема й перезавантаження палива”, – зазначає “Енергоатом”.

За оперативною інформацією компанії, що обслуговує діяльність атомних станцій, 7 березня українські АЕС генерують 6950 МВт. “Це найбільший обсяг електроенергії з-поміж усіх генерацій”, – зазначається в інформації.

Відомо, що всім українським співробітникам однієї з найбільших в Європі атомних станцій – Запорізької – окупаційна влада заблокувала перепустки. Відповідні дії вчинено щодо працівників, які не підписали “контракти” з окупаційною владою, повідомляє “Енергоатом”.

Від початку лютого 2024 року окупаційна адміністрація Запорізької АЕС заборонила українському персоналу прохід на майданчик де експлуатується обладнання. Проте до останнього часу частина працівників – приблизно 360 чоловік – залишалось працювати, не маючи відповідних угод з окупантами.

З часу захоплення окупаційним військами РФ станції майже 5200 фахівців залишили Енергодар, фактично створюючи вакуум кваліфікованих працівників для обслуговування. До цього часу доля 17 співробітників атомної інфраструктури не відома. «Окупанти заміщають кваліфікований український персонал на людей з міст поблизу Енергодара, котрі не мають жодного уявлення про експлуатацію атомних об’єктів. Це, своєю чергою, призводить до безграмотних дій з обладнанням станції, внаслідок чого воно постійно деградує», – зазначив у коментарі керівник “Енергоатома” Петро Котін.