UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Енергоатом» хотів придбати для нових енергоблоків неліквідне обладнання в американського партнера

Ввести в експлуатацію новий енергоблок АЕС обіцяли буквально за кілька років.  

Заяви Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» про плани збудувати та ввести в експлуатацію буквально за кілька років нові блоки на атомних електростанціях України мали на меті виручити свого стратегічного партнера компанію Westinghouse і придбати в неї фактично неліквідне обладнання, пише у своєму матеріалі «Енергоатом» шукає партнера для серйозних відносин» Ігор Маскалевич.

Він нагадує, що в 2010-х роках Westinghouse  почала будувати в США  чотири атомні блоки, але не змогла організувати процес і будівництво дуже затягнулося та здорожчало в кілька разів. В результаті були скасовані плани щодо будівництва двох блоків, а сама компанія опинилася на межі банкрутства та змінила акціонерів.

«За умовами врегулювання боргів, у Westinghouse було зобов'язання продати незадіяне обладнання для двох реакторів, які стали непотрібними в США, до кінця 2024-го, але покупців так і не знайшлося. От керманичі НАЕК фактично й визивалися допомогти», - зазначає автор.

Читайте також: Значна частина українських енергоактивів знаходиться під корпортавним контролем іноземців - дослідження

Водночас під час ухвалення закону про корпоратизацію «Енергоатому» компанія урізала свої проекти про заплановане будівництво аж дев'яти нових енергоблоків, перший із яких обіцяли буквально через чотири-п'ять років, до двох-трьох нових реакторів у 2030–2032 роках. Причому зі зрозумілим застереженням про вплив на будівництво воєнних дій.

«Дев'ять блоків — результат гарячого бажання керівництва НАЕК виручити свого стратегічного партнера компанію Westinghouse і затаритися в неї (фактично) неліквідом», - пояснює першочерговий нереалістичний плане НАЕК Маскалевич.

Більше статей Ігоря Маскалевича читайте за посиланням.