UA / RU
Підтримати ZN.ua

Добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС підтримали у Європейській асоціації атомної енергетики

В Асоціації вважають, що вона буде корисною не тільки для України, але й для країн ЄС.

Добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції підтримує Європейська асоціація атомної енергетики (NuclearEurope). Про це йдеться в листі генерального директора Асоціації на адресу голови профільного комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

В Асоціації вважають, що цей проєкт корисним не тільки для України, але й для країн ЄС та бізнес-спільноти.

"Прийняття цього законопроєкту сприятиме розвитку цивільної ядерної галузі та підтримає амбітну мету щодо потроєння світового виробництва ядерної енергії, що було оголошено на конференції COP-28", – йдеться в листі.

В NuclearEurope запевнили, що зацікавленість в участі в проєкті як потенційні постачальники та субпідрядники вже висловили європейські компанії.

"Прийняття законопроєкту дозволить швидко реалізувати проєкт і значно сприятиме відновленню енергетичного сектору України після війни", – зазначено в листі європейської асоціації.

Читайте також: Якщо росіяни атакують українські АЕС, світла не буде по 20 годин на добу – Politico

Як повідомлялося, у квітні 2024 року уряд України ухвалив рішення про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС, готовність яких складає 80% та 25% відповідно.

Влітку 2024 року цей проєкт схвалив комітет Верховної Ради з питань енергетики.

Цей проєкт дозволить збільшити потужності атомної енергетики, що належить державі, на 2,2 ГВт.

Напередодні посол ЄС в Україні Катаріна Матернова заявила, що влада України має суверенне право на втілення проєкту з добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Водночас вона уточнила, що урядовий законопроєкт №11146 розроблявся без консультацій із ЄС. За її словами, зараз Євросоюз не фінансує розбудову ядерних електростанцій, зокрема через те, що в ЄС є різні позиції щодо ядерної енергетики. Проте вона вважає, що думка наглядової ради, яку має запустити “Енергоатом”, буде важливим фактором у рішеннях щодо виділення фінансування цього або іншого проєктів.