UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через відсутність довгострокових контрактів на імпорт електроенергії, підприємства змушені переплачувати шалені кошти — СЕО "Метінвесту"

Промислові підприємства, для яких критично важливе постійне електропостачання, виконують постанову уряду щодо необхідності імпорту 80% електроенергії. Однак через те, що її можна купити лише за добу, вони змушені переплачувати шалені кошти, каже генеральний директор компанії “Метінвест” Юрій Риженков. 

Читайте також: Відключення світла: чи треба передавати показники електролічильника

За його словами, проблема навіть не в тому, що потрібно імпортувати електроенергію — в Україні ціни не менші, ніж у Європі. 

“Проблема в тому, що аукціони на доступ до перетину ажіотажні, оскільки великим споживачам треба закупити 80% їхнього споживання”, - зазначив Риженков, пояснивши, що чим більша конкуренція за перетин, то більше за нього треба заплатити.

Директор “Метінвесту” зауважив: часто буває, що компанія платить за перетин більше, ніж за саму електроенергію. Таким чином, переплата за електроенергію зростає вдвічі. До того ж, ці аукціони добові, й компанія не має можливості прогнозувати свою діяльність.  

“Ми не можемо купити перетин на місяці, пів року, рік і мати прогнозованість. А коли приходимо на аукціон, то викуповуємо перетин за будь-яку ціну, в нас просто немає іншого вибору”, -  зазначив він.

“Ми неодноразово звертали увагу керівництва країни на цю проблему. Сподіваюсь, нас почують в Міністерстві енергетики”, - наголосив Риженков, вказавши на необхідність довгострокових контрактів. 

“У ЄС ви маєте прогнозованість на місяці. В Україні – на добу”, - додав він. 

Читайте також: Виробництво електроенергії для України на польських ТЕС: чим далі, тим менше шансів на реалізацію

Раніше енергетичні експерти пояснювали, що зараз потужності для імпорту електроенергії в Україну обмежені: міждержавний перетин складає всього 1,7 ГВт, тим часом потреба в електроенергії, для прикладу, лише гірничо-металургійного комплексу перевищує цю цифру. Тобто, імпортної електроенергії не вистачає для закриття потреб усієї промисловості в Україні. Ціни на електроенергію внаслідок такого дефіциту ажіотажно зростають.