UA / RU
Підтримати ZN.ua

Безвідсоткові кредити на електростанції: які умови і як отримати

Уряд запускає програму державного кредитування для встановлення альтернативних джерел електроенергії.

Українці матимуть змогу самостійно забезпечувати себе електроенергією. Відповідні кроки для стимулювання розвитку альтернативних джерел електроенергії та переходу домогосподарств на альтернативні джерела енергоспоживання презентував Уряд, йдеться у повідомленні Конгресу місцевих та регіональних влад України.

Зокрема, кожен українець, який бажає придбати та встановити сонячні, вітрові електростанції разом з системами накопичення електроенергії, зможе отримати для цього кредит під 0%. Держава повністю компенсує відсоткову ставку. 

За цією програмою можна придбати станції потужністю до 10 кВт. Максимальна сума кредиту може складати до 480 тисяч гривень, а  термін кредитування збільшено до 10 років.

Бажаючі отримати такий кредит мають відповідати низці вимог: не бути громадянином Росії, не бути під санкціями, не притягуватися до кримінальної відповідності за злочини проти нацбезпеки, не фігурувати у провадженнях про банкрутство чи неплатоспроможність.

Окремо передбачено програму для ОСББ та  житлово-будівельних кооперативів ЖБК на впровадження енергоефективності та побудову альтернативної генерації. 

За розширеною програмою “Доступні кредити 5-7-9” вони зможуть отримати кредит до п’яти мільйонів гривень терміном до п’яти років під 7%. За ці кошти можна купити і встановити, наприклад, генеруючі установки та допоміжне обладнання. 

Крім того, за програмою "ГрінДІМ" держава компенсує співвласникам житла 1 млн грн на сонячні панелі та 2 млн грн на теплові насоси. Це покриває до 70% вартості проєкту. Так ОСББ зможе швидше погасити кредит.

Обидві програми стартують 20 липня. В першій хвилі до їх реалізації залучені державні банки, зокрема ПриватБанк, Ощадбанк та Укргазбанк.  В подальшому планується розширення програми та долучення до неї інших банків.

Як повідомляв генеральний директор YASNO Сергій Коваленко, дефіцит електричної енергії під час опалювального періоду, особливо взимку, складатиме до 35% від потреби. 

Наразі в Україні набирають популярність квартирні сонячні електростанції. Така СЕС складається із сонячних панелей, інвертора, кріплень, автоматичного управління, а також кабелів. Бажано встановити й акумулятори.

Про це в своїй статті пишуть Людмила Сімонова, член Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC), та Сергій Следзь, редактор відділу мікроекономіки та бізнесу ZN.UA – «Сонячні електростанції на балконі: як рятує людей відновлювана енергетика».