UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зростання впливу Китаю в Африці: Сі Цзіньпін готовий посилювати співпрацю зі ще однією країною регіону

Сі зустрівся в Пекіні з президентом Анголи.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що підтримає китайські компанії, які інвестують в сільське господарство і виробничий сектор Анголи, оскільки африканська нафтовидобувна країна шукає допомоги в диверсифікації своєї економіки. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: США ввели санкції проти компаній, які допомагали ПВК «Вагнер» в Україні та Африці

"Китайська сторона готова працювати з Анголою над реалізацією ключових інфраструктурних проектів і підтримувати китайські компанії в Анголі для здійснення різних форм співпраці", - сказав Сі, зустрічаючись з президентом Анголи Жуаном Лоренсу в Пекіні.

Візит Лоренсу до Китаю відбувся після того, як Ангола оголосила в грудні минулого року про вихід з Організації країн-експортерів нафти.

У п'ятницю, 15 березня, Сі сказав Лоренсу, що китайські фірми можуть "допомогти Анголі досягти модернізації сільського господарства, індустріалізації та диверсифікації економіки", що є частиною довгострокового прагнення Пекіна поглибити економічні та політичні зв'язки з Африкою.

Читайте також: Китай та НАТО провели діалог із питань політики безпеки

Пекін зацікавлений у прагненні Анголи перебудувати свою економіку, оскільки, за даними Світового банку, Луанда заборгувала китайським кредиторам дещо менше 21 мільярда доларів.

Лоренсу, якого супроводжував у візиті до Пекіна міністр сільського господарства, потрібні кошти для проведення структурних реформ, щоб зменшити залежність від нафти, оскільки Луанда не має достатніх джерел доходів поза нафтовим сектором для фінансування перехідного періоду.

У грудні минулого року Пекін та Ангола підписали угоду про захист інвестицій, а з 25 грудня ангольські компанії отримали безмитний доступ до величезного споживчого ринку Китаю щодо 98% товарів відповідно до окремої угоди.

У п'ятницю лідери двох країн також домовилися про підвищення рівня двосторонніх зв'язків до всеосяжного стратегічного партнерства, що дозволить збільшити обсяги торгівлі та інвестицій.

За даними аналітичного центру Американського інституту підприємництва, китайські фірми інвестували в Анголу близько 12 мільярдів доларів США з моменту її приєднання до ініціативи Пекіна "Один пояс, один шлях" у 2014 році, дещо менше половини цих грошей пішли в енергетичний сектор країни.

Ангола має багаті запаси кольорових металів і значні сільськогосподарські ресурси, такі як цукрова тростина, кава, бавовна, але ці сфери були занедбані порівняно з нафтовою промисловістю.

Читайте також: У США визнали, що Китай випереджає їх у галузі гіперзвукової зброї

Раніше повідомлялося, що Китай посилює вплив на Африку, зміцнюючи економічні зв'язки з регіоном. Зокрема, нещодавно Сі Цзіньпін пообіцяв заохочувати китайські компанії інвестувати в багату на корисні копалини, але економічно слабку Сьєрра-Леоне.

З початку 2023 року Китай зміцнив дипломатичні відносини з Ефіопією, Замбією, Беніном, Демократичною Республікою Конго та Габоном — на континенті, чиї природні ресурси вже давно привертають увагу.