UA / RU
Підтримати ZN.ua

В армії Китаю розслідують низку порушень, пов'язаних із корупцією — Bloomberg   

Курс Сі Цзіньпіна на “очищення” Народно-визвольної армії не завершився.

В армії Китаю розпочали розслідування корупції, пов'язаної із закупівлею обладнання, зафіксованої ще понад п'ять років тому, і закликають громадськість повідомляти про правопорушення, пише Bloomberg.

Незвичайним кроком стало те, що Департамент розвитку військового обладнання перерахував вісім питань, які він вивчає, в тому числі "витік інформації про проекти і армійські підрозділи" та допомогу певним компаніям в отриманні тендерних пропозицій.

Розслідування буде зосереджене на експертах, які розглядали тендерний процес, йдеться в заяві Департаменту в соціальних мережах, і воно необхідне "для створення сприятливого середовища для проведення тендерів і оцінки закупівель", а також "виправлення порушень правил і дисципліни". 

Читайте також: Військові Тайваню відпрацьовують відбиття нападу Китаю — FT 

Розслідування є ознакою того, що майже десятирічний курс китайського лідера Сі Цзіньпіна на очищення Народно-визвольної армії не завершився. Ще у 2014 році Китай розпочав перевірку деяких своїх найкращих чинних і відставних генералів, в тому числі двох, які входили до складу органу, що керує армією Китаю - Центральної військової комісії.

Це збіглося з тим, що Сі підштовхував китайську армію до модернізації, в тому числі шляхом активізації інновацій. Під його керівництвом Китай поставив собі за мету створити "сучасну армію" до 2027 року. Найвищий офіцер збройних сил США, генерал Марк Міллі, заявив Конгресу, що Сі хотів би мати можливість захопити Тайвань до 2027 року.

Сі, який також є головою Центральної військової комісії, закликав до посилення управління збройними силами на засіданні Політбюро Комуністичної партії, що складається з 24 членів, у понеділок, 24 липня, посилаючись на необхідність поліпшення контролю над витратами. Це сталося через кілька днів після того, як він закликав партію взяти на себе "абсолютне керівництво збройними силами".

В останньому повідомленні йдеться про те, що військові розслідують питання, які виникли ще в жовтні 2017 року, без пояснення, чому саме ця дата є важливою. Нинішній міністр оборони Китаю Лі Шанфу очолював Департамент розвитку військового обладнання з вересня 2017 по 2022 рік, хоча немає жодних ознак того, що його підозрюють у неправомірних діях.

Читайте також: Китай ухиляється від відповідей на запитання про “зникнення” ексглави МЗС — The Guardian 

Раніше повідомлялося, що китайський лідер Сі Цзіньпін закликав військових своєї країни поглибити планування бойових дій, щоб збільшити шанси на перемогу в реальній війні.

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає «виплекати сад світової Сі-вілізації». Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського «Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?».