UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї закликали жителів Тайваню зробити "правильний вибір" під час голосування за президента острова

13 січня на Тайвані відбудуться президентські та парламентські вибори.

Високопоставлений китайський чиновник закликав народ Тайваню зробити "правильний вибір" на майбутніх виборах на острові. Він також описав голосування як вибір між миром і війною, процвітанням і занепадом. Про це повідомляє Reuters.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, неодноразово називав президентські і парламентські вибори на острові 13 січня вибором між війною і миром.

Читайте також: Сі Цзіньпін у новорічному привітанні заявив, що "возз'єднання з Тайванем неминуче"

Вище китайське керівництво, як правило, уникало публічних коментарів щодо голосування. Лідер Китаю Сі Цзіньпін у своєму новорічному зверненні заявив, що "возз'єднання" Пекіна з Тайванем неминуче, але не згадав про вибори.

Голова Китайської асоціації зі зв'язків через Тайванську протоку Чжан Чжицзюнь, який займається зв'язками з островом, сказав, що жителі Тайваню стоять перед важливим вибором.

“Вибори, що відбудуться в тайванському регіоні, є важливим вибором між перспективами миру і війни, процвітання і занепаду", - заявив Чжан, який очолював Управління у справах Тайваню в уряді Китаю з 2013 по 2018 роки.

"Тайванські співвітчизники повинні стояти на правильному боці історії і зробити правильний вибір, щоб повернути відносини між двома протоками на правильний шлях мирного розвитку", - додав він.

Читайте також: Міноборони Тайваню зафіксувало китайські повітряні кулі біля великої авіабази острова

Тайвань готується до військового та політичного тиску з боку Китаю напередодні виборів. Уряд Тайваню відкидає претензії Пекіна на суверенітет і заявляє, що тільки народ острова може обирати своє майбутнє.

Згідно з опитуваннями громадської думки, Лай Чін-те, який зараз обіймає посаду віце-президента, є лідером серед кандидатів на посаду наступного президента Тайваню. Тим часом головна опозиційна партія Тайваню Гоміньдан, яка традиційно підтримує тісніші зв'язки з Пекіном, пообіцяла відновити діалог із Китаєм у разі перемоги.