Китай має "дуже різноманітні" способи втручання у вибори на Тайвані в січні, від військового тиску до поширення фейкових новин, включаючи маніпуляції з опитуваннями громадської думки, заявив у середу, 4 вересня, високопоставлений представник тайванської служби безпеки. Про це повідомляє Reuters.
Напередодні виборів Тайвань зазвичай наголошує на ризику втручання з боку Пекіна, який вважає острів своєю територією, заявляючи, що Китай намагається вплинути на результат голосування на користь кандидатів, які можуть бути більш прихильними до нього.
"Методи втручання китайських комуністів у вибори дуже різноманітні", - заявив генеральний директор Бюро національної безпеки Тайваню Цай Мін-Єн законодавцям під час засідання парламентського комітету.
За словами Цай, Китай може використовувати військовий тиск, економічний примус або фейкові новини, щоб створити хибний вибір між "війною чи миром" на виборах, прагнучи залякати жителів острова.
"Ми звертаємо особливу увагу на китайських комуністів, які співпрацюють з компаніями, що займаються опитуваннями громадської думки та зв'язками з громадськістю, на предмет можливості маніпулювання опитуваннями громадської думки та використання їх для втручання у вибори", - додав він, не назвавши безпосередньо жодної компанії.
Віцепрезидент Тайваню Вільям Лай з керівної Демократичної прогресивної партії, яка відстоює окрему від Китаю ідентичність острова, є фаворитом на посаду наступного президента, згідно з опитуваннями громадської думки.
Китай вважає Лая і його партію сепаратистами, а також неодноразово відкидав їхні пропозиції про переговори. Лай заявляє, що він не прагне змінити статус-кво через Тайванську протоку, і що тільки народ острова може вирішувати своє майбутнє.
Китай посилив військову активність навколо Тайваню після останніх виборів у 2020 році і регулярно відправляє військові кораблі і винищувачі в море і небо поблизу острова.
Цай сказав, що останні навчання Китаю поблизу Тайваню, які розпочалися минулого місяця, були практично такими ж, як і в попередні роки, з точки зору їхньої спрямованості.
Але цього разу було задіяно більше літаків і кораблів, а також відбулося більше тренувальних стрільб Ракетних військ Народно-визвольної армії Китаю, які контролюють звичайні і ядерні ракети, додав він.
За словами Цая, це може бути пов'язано з тим, що лідер Китаю Сі Цзіньпін намагається встановити контроль над ракетними військами, які опинилися в центрі уваги після того, як наприкінці липня двох найвищих керівників раптово замінили.
Уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів.