Міністерство оборони Тайваню повідомило, що зафіксувало 28 літаків ВПС Китаю у своїй зоні ідентифікації протиповітряної оборони в середу, 13 вересня, вранці, пише Reuters.
Тайвань, який Пекін вважає своєю територією, останніми роками скаржиться на посилення китайської військової активності поблизу острова.
Міністерство оборони Тайваню заявило, що зранку китайські військові літаки, в тому числі винищувачі J-10, пролетіли над південно-західним кутом зони ідентифікації протиповітряної оборони.
Зона ідентифікації протиповітряної оборони - це широка територія, яку Тайвань контролює і патрулює, щоб дати своїм силам більше часу для реагування на загрози. Китайські літаки не входили в територіальний повітряний простір острова.
Деякі з китайських літаків перетнули протоку Баші для проведення навчань з авіаносцем Shandong у Тихому океані.
Сили Тайваню стежили за ситуацією, в тому числі підняли в повітря власні літаки ВПС і активували системи протиповітряної оборони, використовуючи звичайну модель реагування на подібні китайські вторгнення.
Китайська військово-морська група на чолі з кораблем Shandong увійшла в західну частину Тихого океану для проведення навчань.
Окремо понад 20 китайських військових кораблів, в тому числі есмінці, пройшли в середу через протоку Баші і Міяко в Тихий океан.
За словами джерела Reuters, китайські військово-морські маневри, а також навчання групи кораблів стали "очевидним викликом" нещодавній військовій діяльності США і їхніх союзників у регіоні.
"Вони хочуть показати, що отримали повний контроль над західною частиною першого острівного ланцюга", - сказав співрозмовник Reuters, маючи на увазі територію, яка простягається від Японії через Тайвань, Філіппіни і далі до Борнео, закриваючи прибережні моря Китаю.
Американський і канадський військові кораблі пройшли через Тайванську протоку в суботу, 9 вересня, повідомили у ВМС США, що стало другою такою спільною місією з червня і збіглося в часі з приїздом лідерів обох країн на саміт G20 в Індії.
Військово-морські сили двох країн також провели серію навчань у Південно-Китайському морі цього тижня.
Раніше повідомлялося, що Китай зміцнює військово-повітряні можливості уздовж узбережжя Тайваню, постійно розміщуючи нові винищувачі і безпілотники на розширених авіабазах.
Китай, який вважає Тайвань своєю територією, останніми роками посилив військову активність поблизу острова у відповідь на те, що Пекін називає "змовою" між Тайванем і Сполученими Штатами, і з метою запобігти незалежності острова. Китай регулярно проводить військові навчання навколо Тайваню. Уряд острова тим часом наголошує, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.