У четвер, 30 листопада, Тайвань знову зафіксував китайські військові літаки і кораблі навколо острова. Пекін продовжує військову активність напередодні виборів на Тайвані у січні, повідомляє Reuters.
Тайвань, який Китай вважає своєю територією, протягом останніх чотирьох років скаржиться на регулярне патрулювання китайських військових і навчання поблизу острова.
Президентські і парламентські вибори на Тайвані відбудуться 13 січня, і передвиборча кампанія вже набрала обертів. Відносини острова з Китаєм є головним предметом суперечок. Згідно з опитуваннями громадської думки, Лай Чін-те, який обіймає посаду віце-президента, є лідером серед кандидатів на посаду наступного президента Тайваню.
Водночас, головна опозиційна партія острова Гоміньдан, яка традиційно підтримує тісні зв'язки з Пекіном, пообіцяла відновити діалог із Китаєм у разі перемоги на виборах.
Міністерство оборони Тайваню заявило, що зафіксувало китайські винищувачі J-10 і J-16, а також корабельні вертольоти, які діяли біля центральної та південно-західної частини острова.
Одинадцять із цих літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки або райони поблизу, працюючи з китайськими військовими кораблями для проведення "спільного патрулювання у стані бойової готовності", додали в Міноборони острова.
Серединна лінія протоки колись слугувала неофіційним бар'єром між двома сторонами, але зараз над нею регулярно маневрують китайські літаки.
Тайвань відправив власні сили для моніторингу ситуації.
Цього місяця острів повідомляв про щонайменше три інші подібні масштабні маневри китайських військово-повітряних сил, які Пекін не коментував.
Китай заявляє, що його діяльність поблизу Тайваню спрямована на запобігання "змові" між тайванськими сепаратистами і Сполученими Штатами, а також на захист територіальної цілісності країни.
Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і заявляє, що тільки народ острова може вирішувати своє майбутнє.
Нещодавно Пекін заявив, що Китай готовий створити широкий простір для мирного возз'єднання з Тайванем, але точно не залишить місця для “сепаратистської діяльності”, спрямованої на незалежність острова. Речник Управління у справах Тайваню при Державній раді КНР Чень Біньхуа попередив, що “незалежність Тайваню означає війну".
Президент острова Цай Інвень вважає, що Китай зараз занадто перевантажений внутрішніми економічними і політичними проблемами, щоб розглядати можливість вторгнення на Тайвань, навіть якщо Пекін посилює військовий тиск.