UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін закликав армію Китаю прискорити модернізацію 

Лідер Китаю закликає військових розширити бойові можливості.

Після місяців інтенсивних і все більш амбітних навчань, спрямованих на демонстрацію сили, китайський лідер Сі Цзіньпін, виступаючи напередодні 96-ї річниці створення Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) у вівторок, 1 серпня, закликав збройні сили країни прискорити модернізацію. Про це повідомляє Reuters.

У своєму зверненні Сі Цзіньпін сказав, що військові повинні розширити боєздатність та бойову готовність.

"Ми повинні наполягати на новому обладнанні і нових силах, щоб прискорити формування бойових можливостей та інтеграцію в бойову систему", - сказав Сі під час візиту до командування ВПС Народно-визвольної армії Китаю на західному театрі бойових дій минулої середи, 26 липня.

Читайте також: В армії Китаю розслідують низку порушень, пов'язаних із корупцією — Bloomberg   

З нагоди річниці у редакційній статті в офіційній газеті НВАК PLA Daily йдеться про те, що військові "посилили здатність виконувати диверсифіковані військові завдання у ширшому просторі".

Цього року Китай демонстрував військову міць, посилюючи маневри і навчання, а також розширюючи відносини з Росією.

Деякі аналітики кажуть, що ці кроки відображають сприйняття Китаєм зростання зовнішньої загрози з боку США та їхніх союзників, і що Пекін грає військовими м'язами, щоб надіслати політичні сигнали.

США також розширюють регіональне розгортання і зміцнюють зв'язки з давніми союзниками і новими друзями, що викликає заклики китайських офіційних осіб до Вашингтона триматися подалі від китайського узбережжя.

Починаючи з військових навчань у Тайванській протоці після зустрічі президента Тайваню Цай Інвень і спікера Палати представників США Кевіна Маккарті у квітні, Китай провів щонайменше десяток навчань і патрулювань від Японського моря до західної частини Тихого океану.

На морі Китай готує до випробувань свої авіаносці, у небі — зміцнює можливості авіації.

Читайте також: Китай планує заохочувати своїх громадян до боротьби зі шпигунством — Reuters

Раніше повідомлялося, що китайський лідер Сі Цзіньпін закликав військових своєї країни поглибити планування бойових дій, щоб збільшити шанси на перемогу в реальній війні.

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає «виплекати сад світової Сі-вілізації». Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського «Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?».