UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін розглядає можливість візиту до Південної Кореї — ЗМІ

Напруженість між Сеулом та Пекіном зросла після поїздки Кім Чен Ина до Росії.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін в суботу, 23 вересня, заявив, що серйозно розгляне можливість візиту до Південної Кореї у межах зусиль з підтримки миру і безпеки на Корейському півострові. Про це повідомляє Reuters.

Окремо центральне телебачення Китаю (CCTV) повідомило, що Сі сказав прем'єру Південної Кореї Хан Дак Су, що Пекін готовий працювати над просуванням стратегічного партнерства між двома країнами.

Читайте також: Китай оголосив про всеосяжне стратегічне партнерство з багатою на ресурси країною Південно-Східної Азії

Сі, який не відвідував Південну Корею з 2014 року, провів переговори з Хан Дак Су у східному китайському місті Ханчжоу перед церемонією відкриття Азійських ігор у суботу, 23 вересня.

Прихильність до співпраці з'явилася напередодні запланованих на 26 вересня тристоронніх переговорів у Сеулі за участю високопосадовців з Китаю, Японії та Південної Кореї, покликаних прокласти шлях до першого саміту між трьома країнами за останні чотири роки.

Читайте також: США, Японія та Південна Корея пообіцяли жорсткі заходи проти потенційної угоди про продаж зброї між РФ та КНДР

Сі сказав, що вітатиме такий саміт у відповідний час і серйозно розгляне можливість відвідати Південну Корею, повідомляло Yonhap. У повідомленні ЗМІ Китаю не згадується коментар Сі щодо саміту або візиту до Сеула.

Пекін надає великого значення готовності Південної Кореї до співпраці, сказав Сі, згідно з CCTV, і попросив Південну Корею піти йому назустріч, щоб зберегти напрямок дружнього співробітництва. За його словами, обидві країни можуть поглибити взаємовигідну співпрацю.

Згідно з даними джерела Yonhap, Сі сказав, що Китай підтримує діалог між Південною Кореєю та КНДР і продовжуватиме зусилля, спрямовані на досягнення миру і безпеки на Корейському півострові, в той час як Хан попросив Китай відігравати конструктивну роль у відносинах із Північною Кореєю.

Напруженість між двома країнами зросла після тижневого візиту північнокорейського лідера Кім Чен Ина до Росії на початку цього місяця, що викликало обурення США, Японії та Південної Кореї. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.

Південна Корея запровадила санкції проти десяти фізичних і двох юридичних осіб у зв'язку з ядерною програмою Північної Кореї і торгівлею зброєю з трьома країнами, в тому числі з Росією.

Читайте також: Лавров відвідає КНДР: поглиблюватиме співпрацю з Пхеньяном після зустрічі Кім Чен Ина з Путіним

Раніше повідомлялося, що Сі Цзіньпін надіслав листа північнокорейському лідеру Кім Чен Ину, в якому висловив готовність зміцнювати стратегічні зв'язки з КНДР.  Китайський лідер висловив готовність підняти двосторонні зв'язки на вищий рівень шляхом «зміцнення стратегічної комунікації і спільного керівництва» розвитком відносин Пекіна та Пхеньяна.

Північна Корея зміцнює свої зв'язки з Китаєм, традиційним союзником і «економічним благодійником» КНДР, на тлі глобальних санкцій проти її ядерної та ракетної програм, та призупинених переговорів про денуклеаризацію зі Сполученими Штатами.