UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін наказав керівникам нацбезпеки Китаю готуватися до «найгірших сценаріїв»

Китайський лідер закликав до модернізації сил і засобів, щоб зробити їх більш ефективними в «реальних бойових діях»

Китайський лідер Сі Цзіньпін закликав своїх високопосадовців з питань національної безпеки думати про «найгірші сценарії» і готуватися до «бурхливого моря», оскільки правляча Комуністична партія посилює протидію будь-яким внутрішнім і зовнішнім загрозам.

«Складність і труднощі питань національної безпеки, з якими ми зараз стикаємося, значно зросли. Ми повинні дотримуватися мислення, орієнтованого на результат і на найгірший сценарій, і бути готовими пройти серйозні випробування сильними вітрами і бурхливими хвилями, і навіть небезпечними, штормовими морями», – заявив Сі 30 травня на засіданні партійної Комісії з національної безпеки, повідомляє державне інформаційне агентство «Сіньхуа», передає CNN.

Читайте також: Китайський винищувач здійснив «агресивний» маневр поруч із військовим літаком США — Пентагон

Останні суворі вказівки Сі, найвпливовішого лідера Китаю за останні десятиліття, з'явилися в той час, коли Пекін стикається з безліччю викликів, починаючи від проблем в економіці і закінчуючи тим, що він вважає все більш ворожим міжнародним середовищем.

Зважаючи на те, що він назвав «складною і серйозною» ситуацією, Сі сказав, що Китай повинен прискорити модернізацію своєї системи і сил і засобів національної безпеки, зосередившись на тому, щоб зробити їх більш ефективними в «реальних бойових діях і практичному застосуванні».

Він також закликав Китай просуватися вперед у створенні системи моніторингу ризиків національній безпеці і раннього попередження, посилити освіту з питань національної безпеки і поліпшити управління безпекою даних і штучного інтелекту.

Читайте також: Китай закликав Японію скасувати обмеження на експорт напівпровідників

З моменту приходу до влади десять років тому Сі зробив національну безпеку ключовою парадигмою, яка пронизує всі аспекти управління Китаєм, кажуть експерти. Він розширив концепцію національної безпеки, включивши в неї все – від політики, економіки, оборони, культури і екології до кіберпростору. Вона поширюється від морських глибин і полярних регіонів до космосу, а також великих даних і штучного інтелекту.

«Все в КНР Сі – це національна безпека, і все більше уваги приділяється кращій координації безпеки і розвитку, причому, як видається, безпека переважає над економікою», – написав Білл Бішоп, давній спостерігач за Китаєм, в інформаційному бюлетені Sinocism.

Сприйняття того, що безпека замінила економічне зростання як головний пріоритет Пекіна, посилюється численними нещодавніми рейдами на іноземні компанії, в тому числі на американську консалтингову компанію Bain & Company і фірму з проведення комплексних перевірок Mintz Group. Ці рейди налякали міжнародний бізнес у той час, коли китайський уряд намагається залучити іноземні інвестиції, щоб допомогти відродити економіку, яка сповільнилася через три роки ковідних обмежень.

Читайте також: Загадковий китайський орбітальний літак запустив у космос невідомий об'єкт – розслідування

Раніше командувач Західного театру дій Народно-визвольної армії Китаю генерал Ван Хайцзян закликав до більшої інтеграції нових військових можливостей, в тому числі штучного інтелекту з традиційною тактикою ведення війни, перед будь-якою потенційною конфронтацією із Заходом. Він заявив, що внаслідок вторгнення РФ в Україну виник новий жанр гібридної війни, в якому переплітаються політична, фінансова, технологічна, когнітивна війни та кібервійна.

30 травня Китай відхилив прохання США про зустріч між керівниками оборонних відомств на полях щорічного форуму з питань безпеки в Сінгапурі, який відбудеться найближчими вихідними. Відмова Китаю від зустрічі може викликати занепокоєння серед союзників Штатів у Південно-Східній Азії.

Раніше повідомлялося, що Китай збирається відправити військові кораблі на багатосторонні військово-морські навчання, що проводить Індонезія – на тлі зростання напруженості в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. На навчання, зокрема, запрошено й такі країни, як Північна Корея, Росія, Південна Корея та США. Навчання відбудуться в той час, коли Китай та США посилюють «військову дипломатію» в регіоні, частіше проводячи навчання із союзниками і партнерами навколо Тайваню.