Президент РФ Владімір Путін не тільки закладає Китаю російські землі, адже острова Хейсяцзи-Дао замало для продовження розбудови «справедливого багатополярного світу». У РФ є для Китаю певні технологічні напрацювання, пише завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Олексій Іжак у статті «Маскарад Путіна. Що він привозив до Китаю і яких угод хоче «По Украине» на сайті ZN.UA.
Вони стосуються ядерних реакторів для підводних човнів, протисупутникової зброї, протиракетної оборони. Частково Путін про це згадував під час спілкування з журналістами.
Окрім радянських напрацювань щодо зброї та землі у натуральному вигляді, РФ може запропонувати Китаю послуги «геополітичного тарану». Йдеться про такі події:
- незадовго до переговорів у Парижі Сі Цзіньпіна з президентом Франції Емманюелем Макроном і президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, на яких вирішувалася доля імпорту Китаєм «Аеробусів» і експорту китайських електромобілів до Європи, російські найманці позбавили атомну промисловість Франції доступу до уранових копалин Нігеру;
- під час європейського турне Сі Москва організувала російсько-білоруські навчання нестратегічних ядерних сил, однією з цілей яких було вплинути на плани розгортання американських ракет проміжної дальності в Тихоокеанському регіоні;
- безпосередньо перед візитом Путіна до Китаю РФ продемонструвала стратегію тривалого повільного воєнного тиску на західному фронті глобальної війни, який може поглинути зброю, що інакше могла б опинитися на Далекому Сході.
Немає жодних свідчень того, що Китай коли-небудь просив РФ перекладати російською для Путіна промови Сі Цзіньпіна про геополітику, виділяти ресурси й людей на «війну з НАТО в Україні», наступати на інтереси Франції в Африці й проводити в Європі навчання проти американських ракет на островах у Тихому океані.
«Китай все ще не любить війни й висловлює роздратування актуалізацією питань ядерної зброї. Але РФ вперто намагається принести свою агресивність у дар Китаю», - зазначає Олексій Іжак.
Раніше ми писали про те, що адміністрація президента США Джозефа Байдена хоче збільшити мито на ввезення китайських електрокарів з 25% до 100%. Про це написала Financial Times. Влада стурбована тим, що Китай просувається у "зеленому" промисловому секторі, зокрема, у виробництві сонячних панелей. Першим про рішення підвищити мито на авто дізнався Bloomberg. Потім люди, знайомі з ситуацією розповіли FT, що адміністрація може оголосити про цей крок та інші тарифи на імпорт товарів з використанням "чистої" енергії.