UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція Гонконгу вперше за останні кілька років дозволила провести невелику акцію протесту

Після масових продемократичних протестів у Гонконгу в 2020 році був прийнятий жорсткий закон про національну безпеку.

У неділю, 26 березня, поліція Гонконгу дозволила провести невеликий марш протесту в умовах жорстких обмежень в рамках однієї з перших демонстрацій, схвалених з моменту введення в дію масштабного закону про національну безпеку в 2020 році. Про це пише Reuters.

Кілька десятків демонстрантів були зобов'язані носити пронумеровані ремінці, їм було заборонено бути в масках, оскільки поліція стежила за їхньою ходою, під час якої протестувальники виступали проти запропонованого проекту рекультивації земель та переробки сміття.

Учасники скандували гасла проти проекту рекультивації під час маршу під дощем з транспарантами у східному районі Тсеунг-Кван-О, де планується будівництво сміттєпереробного заводу.

Дехто також критикував обмеження на їхній протест, який включав максимум сто учасників, згідно з листом від поліції до організаторів, що потрапив у розпорядження Reuters.

«Нам потрібна більш вільна культура протесту. Але все це заздалегідь сплановано і пронумеровано, і це просто руйнує культуру і напевно відлякує людей від участі в протестах», - сказав 49-річний Джеймс Окенден, який йшов на марш разом з трьома дітьми.

У відповідь на протест міське Бюро розвитку заявило, що проект має на меті «підтримати щоденні потреби громади».

Воно запевнило, що поважатиме право на свободу вираження поглядів і вивчить можливість зменшення масштабу рекультивації земель.

Поліція надала організаторам лист про відсутність заперечень за умови гарантій, що протест не порушуватиме закон про національну безпеку.

«Деякі правопорушники можуть приєднатися до публічного зібрання і ходи, щоб порушити громадський порядок або навіть вдатися до незаконного насильства», - попередила поліція у своєму листі.

Організатори заявили, що в першій за кілька років акції протесту, дозволеній поліцією, взяли участь до 50 людей. Пізніше вони повідомили ЗМІ, що до недільного протесту приєдналося близько 80 учасників.

Заявки на проведення інших протестів, зокрема, на запалення свічок 4 червня в пам'ять про жертв розгону демонстрації на площі Тяньаньмень у 1989 році, були відхилені на підставах, пов'язаних із соціальним дистанціюванням через коронавірус.

Останнє з COVID-обмежень Гонконгу було скасовано цього року після рішення Китаю відмовитися від політики «нульового COVID».

«Міні-конституція» Гонконгу, основний закон, гарантує право на публічні зібрання.

Після нав'язаного Китаєм закону про національну безпеку, прийнятого в червні 2020 року у відповідь на тривалі продемократичні протести у 2019 році, влада обмежила свободи і заарештувала десятки опозиційних політиків та активістів.

Деякі західні уряди розкритикували закон як інструмент репресій, але китайська влада стверджує, що він відновив стабільність у фінансовому центрі.

Одна з протестувальниць, на прізвище Чіу, сказала, що цінує можливість протестувати «у важкі часи», і додала, що розглядає пронумеровані ремінці більше як засіб для полегшення управління натовпом.

«Це не означає, що нас тримають на повідку, щоб обмежити наше самовираження. Я думаю, що це прийнятно» - заявила вона Reuters.

Політичні оглядачі і деякі західні дипломати стежать за тим, чи дозволить влада відновити великі демонстрації в Гонконгу, а саме 4 червня і 1 липня, які були основою колись жвавого громадянського суспільства міста і збирали тисячі людей.

Читайте також: Китай відкриє кордон із Гонконгом після трьох років жорстких обмежень

Раніше повідомлялося, що суд Гонконгу відправив до в’язниці на чотири з половиною місяці трьох колишніх членів групи, яка організовувала щорічні акції пам’яті про жертв розгону студентських протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році у Китаї.