UA / RU
Підтримати ZN.ua

Напруга у відносинах ЄС та Китаю: глава МЗС Франції відвідала Пекін 

Розслідування ЄС щодо китайських електромобілів викликало ризик торговельної війни між сторонами. 

Париж підтримує діалог із Китаєм, заявила в п'ятницю, 24 листопада, міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна, після того, як розслідування ЄС щодо китайських електромобілів викликало обурення Пекіна. Про це повідомляє Reuters.

На візит Колонни до китайської столиці, в центрі якого було заохочення обмінів між громадянами обох країн, такими як студенти і туристи, могли “кинути тінь” торговельні питання після розслідування щодо електромобілів, яке Пекін назвав "протекціоністським".

"Ми дійсно віддані діалогу з Китаєм", - сказала Колонна прем'єру Державної ради Китаю Лі Цяну, додавши, що для неї "велика честь" і "радість" бачити його після їхньої останньої зустрічі в Парижі в червні.

"З Китаєм ми працюємо над пошуком відповідей на глобальні виклики, пов'язані з кліматом, біорізноманіттям і борговими проблемами, а також над поглибленням і відновленням балансу наших економічних відносин", - заявила вона.

Читайте також: Торговельні відносини ЄС із Китаєм “дуже незбалансовані” — єврокомісар

Європейські чиновники неодноразово обіцяли зменшити економічну залежність від Китаю в критично важливих секторах -  "знизити ризики" на тлі того, що G7 називає "економічним примусом" з боку Пекіна.

Президент Франції Еммануель Макрон, який зустрічався з Сі Цзіньпіном в Пекіні на початку цього року, стверджував, що ЄС повинен перестати бути наївним і вимагати рівних правил гри з такими країнами, як Китай. Франція також підтримала розслідування ЄС щодо китайських електромобілів.

Китай є третім за величиною торговельним партнером Франції, але французькі та інші європейські компанії стурбовані великим торговельним дисбалансом між сторонами, непрозорим законодавством щодо транскордонної передачі даних і дешевими китайськими електромобілями, які заполонили європейський ринок, загрожуючи автовиробникам ЄС.

Франція також стурбована спробами Пекіна змусити французькі косметичні компанії ділитися секретами виробництва з китайськими партнерами.

Сі під час нещодавньої телефонної розмови з Макроном заявляв, що Китай вітає інвестиції французьких фірм. Президент Франції, своєю чергою, закликав до справедливого ставлення до іноземних компаній у Китаї.

Китайський прем'єр на зустрічі з Колонною зайняв оптимістичну позицію щодо розширення двосторонніх зв'язків.

"Під стратегічним керівництвом президента Сі Цзіньпіна і президента Макрона відносини між Китаєм і Францією з цього року розвиваються все краще і краще в усіх аспектах", - заявив Лі.

Читайте також: Єврокомісар із питань торгівлі заявив, що позиція Китаю щодо війни РФ проти України шкодить іміджу Пекіна

Поїздка Колонни передує візиту глав Єврокомісії та Євроради Урсули фон дер Ляєн і Шарля Мішеля до Пекіна на початку грудня для проведення першого за чотири роки саміту ЄС та Китаю, який відбудеться за участі лідера Пекіна Сі Цзіньпіна, на тлі загострення відносин між сторонами.

За даними ЗМІ, Європейський Союз і Китай поки що не планують спільної заяви за підсумками свого довгоочікуваного саміту, запланованого на грудень. Хоча офіційно жодного рішення ще не прийнято, відсутність спільної дипломатичної заяви може призвести до поглиблення розбіжностей між двома сторонами.