UA / RU
Підтримати ZN.ua

На тлі протистояння з США Китай закликав В'єтнам до тіснішої військової співпраці

США також намагаються зміцнити зв’язки з В'єтнамом.

Пекін готовий працювати з В'єтнамом над зміцненням зв'язків і взаємодії на високому рівні між військовими. Про це заявив міністр оборони Китаю Лі Шанфу під час зустрічі зі своїм в'єтнамським колегою, повідомляє Reuters.

Під час переговорів у Пекіні Лі сказав, що міжнародна ситуація є хаотичною, а безпека Азійсько-Тихоокеанського регіону зіштовхнулася з викликами.

"Китай і В'єтнам повинні продовжувати працювати пліч-о-пліч і тісно об'єднуватися на новому шляху соціалізму, захищати спільні стратегічні інтереси двох країн і робити позитивний внесок у регіональний мир і стабільність", - сказав Лі на зустрічі з міністром оборони В'єтнаму Фан Ван Гіангом.

Лі заявив Фану, що відносини між військовими країн розвиваються добре, додавши, що Китай готовий вивести їх на новий рівень.

Зустріч відбулася після того, як у неділю, 25 червня авіаносець ВМС США USS Ronald Reagan здійснив зупинку у в'єтнамському порту Дананг - третій візит американського авіаносця з часів закінчення війни у В'єтнамі.

Зупинка американського авіаносця відбувається на тлі напруженості між Китаєм і США в Південно-Китайському морі, на більшу частину якого претендує Пекін, оскільки обидві держави змагаються за вплив у багатому на енергоносії регіоні.

За останні кілька тижнів Лі зустрівся з командувачем збройних сил Південної Африки і головнокомандувачем армії Таїланду, але не провів переговорів із міністром оборони США Ллойдом Остіном. І Лі, і Остін були присутні на саміті з питань безпеки в Сінгапурі на початку червня, але Лі відхилив пропозицію про зустріч.

Лі, призначений міністром оборони Китаю в березні, перебуває під санкціями США через його роль у закупівлі озброєння у 2017 році у найбільшого російського експортера зброї. Пекін хоче, щоб санкції були скасовані.

На тлі напруженості в Південно-Китайському морі, де кілька країн мають територіальні суперечки, а також проводяться військові навчання, за будь-якою відлигою у китайсько-американських військових відносинах уважно стежать.

У серпні минулого року Пекін розірвав основні канали військової комунікації зі Сполученими Штатами у відповідь на візит тодішнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань.

Читайте також: Напруга у Південно-Китайському морі: В'єтнам розкритикував маневри Китаю та Філіппін

Раніше повідомлялося, що США намагаються налагодити зв'язки з В'єтнамом на тлі зростання впливу Китаю. Сполучені Штати зіштовхнулися з викликами в Південно-Східній Азії у створенні коаліції для протидії Китаю і стримуванні будь-яких потенційних дій Пекіна проти Тайваню. Багато країн регіону не бажають протистояти своєму гігантському сусідові, який є не лише великою військовою силою, але й ключовим торговельним партнером та джерелом інвестицій.

Для США В'єтнам є важливим торговельним партнером у Південно-Східній Азії. Але для В'єтнаму зближення з США було б важким балансуванням між тим, щоб співпрацювати з Вашингтоном і не засмучувати Пекін, хоча Ханой стурбований зростанням активності Пекіна в Південно-Китайському морі.