UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони Тайваню скаржиться на активність військових Китаю поблизу острова

Китай, швидше за все, прагне виснажити армію Тайваню постійними місіями так близько до острова.

Нещодавні пересування китайських військових навколо Тайваню були "ненормальними", заявив міністр оборони острова, вказавши на десантні навчання армії Китаю на додаток до маневрів, які Тайбей спостерігав у провінції, що межує з островом. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань заявив про збільшення такої активності протягом останнього тижня, оскільки десятки винищувачів, безпілотників, бомбардувальників та інших літальних апаратів, а також військові кораблі Китаю діяли поблизу.

Пекін, який розглядає Тайвань як власну територію, за останні роки провів багато подібних навчань навколо острова, прагнучи заявити про свої претензії і чинити тиск на Тайбей. 

Читайте також: Тайвань відкинув план Китаю щодо економічної “інтеграції” з островом

"Наш початковий аналіз показує, що вони проводять спільні навчання у вересні, включаючи наземні, морські, повітряні і десантні", - заявив міністр оборони Тайваню Чіу Куо-ченг. 

Він додав, що "нещодавня ситуація з ворогом є досить аномальною".

Ці коментарі пролунали після незвичної заяви Міністерства оборони острова в четвер, 21 вересня, про те, що воно стежить за діяльністю Китаю поблизу затоки Даченг у південній провінції Фуцзянь, що межує з Тайванем. Це район, де, за даними тайванських джерел безпеки, Китай проводить десантні навчання.

Китай проводив десантні навчання в бухті Даченг у вересні минулого і позаминулого року, каже дослідник з тайванського аналітичного центру National Policy Foundation Чі Чун.

У цих навчаннях брали участь цивільні кораблі з обладнанням, які, ймовірно, імітували ситуацію, в якій їм, можливо, доведеться пришвартуватися після того, як портові споруди будуть виведені з ладу або зруйновані, сказав Чі.

Читайте також: Китайська блокада Тайваню, швидше за все, зазнає невдачі — представник Пентагону 

Однак Китаю буде важко здійснити безпосереднє десантне вторгнення на острів, зважаючи на географічні труднощі, заявив у Конгресі високопоставлений представник американського оборонного відомства.

Минулого тижня Китай також відправив понад 100 військових кораблів для проведення навчань у стратегічних водах Південно-Китайського моря і біля північно-східного узбережжя Тайваню.

Раніше в п'ятницю, 22 вересня, Міноборони острова заявило, що виявило 24 китайські військові літаки, які увійшли в зону ідентифікації ППО Тайваню протягом попередніх 24 годин, щонайменше 17 із них перетнули серединну лінію Тайванської протоки.

Серединна лінія раніше була неофіційним бар'єром між двома сторонами, доки минулого року китайські військово-повітряні сили не почали регулярно її перетинати.

Друге джерело у сфері безпеки повідомило Reuters, також на умовах анонімності, що Китай, швидше за все, прагне виснажити значно меншу за чисельністю армію Тайваню постійними місіями так близько до острова, особливо за рахунок більш тривалих, ніж раніше, польотів уздовж серединної лінії.

"Китай прагне нормалізувати цю діяльність і загнати Тайвань у кут", - сказало джерело, додавши, що існує ризик прорахунку, якщо китайські кораблі або літаки підійдуть занадто близько і Тайвань відкриє вогонь.

Острів неодноразово заявляв, що зберігатиме спокій і не загострюватиме ситуацію, але не допустить "повторних провокацій" з боку Китаю, чиї сили досі не входили в територіальні води і повітряний простір Тайваню.

Читайте також: Тайвань продовжує фіксувати військові літаки Китаю у зоні ідентифікації ППО острова

Раніше повідомлялося, що Китай зміцнює військово-повітряні можливості уздовж узбережжя Тайваню, постійно розміщуючи нові винищувачі і безпілотники на розширених авіабазах. Пекін не відмовлявся від можливості застосування сили для “возз'єднання” з островом.