Європа повинна поглибити комунікацію щодо питань миру і безпеки, а також торгівлю з Тайванем, заявив у вівторок, 9 січня, потенційний лідер майбутніх президентських виборів на острові Вільям Лай. Про це повідомляє Politico.
Лай, представник керівної Демократичної прогресивної партії, також закликав Пекін відіграти свою роль у забезпеченні стабільності в Тайванській протоці. Китай, тим часом, розглядає його як кандидата, який може привести Тайвань до війни. Водночас, сам Лай вкотре виключив будь-які плани щодо проголошення незалежності острова в разі його перемоги на виборах, задовольнивши ключову вимогу США щодо недопущення порушення статус-кво в односторонньому порядку.
"Мир безцінний, і у випадку війни не буде переможця. Мир - це єдиний варіант. Поки існують взаємність та гідність, Тайвань завжди буде відкривати свої двері, бажаючи проводити обміни і співпрацювати з Китаєм", - наголосив Лай.
"Тайвань і Європа можуть бути далеко один від одного географічно, але ми обидва поділяємо спільні цінності, такі як демократія, свобода і права людини", - додав він.
"Тайвань також із нетерпінням чекає на спільну роботу з Європою над забезпеченням миру в Індо-Тихоокеанському регіоні. Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб подякувати європейським країнам за те, що вони висловили незгоду зі зміною статус-кво у Тайванській протоці за допомогою військових засобів з боку авторитарних країн", - додав Лай.
За його словами, такі заяви європейських держав сприяють безпеці Тайваню.
Єврокомісія неохоче розпочинає переговори з Тайбеєм про укладення двосторонньої інвестиційної угоди через побоювання помсти з боку Пекіна.
Лай, не торкаючись безпосередньо торговельної політики ЄС, заявив, що буде шукати подальшої економічної взаємодії з Європою, оскільки Тайвань продовжує диверсифікувати свою економіку, зменшуючи залежність від Китаю.
"Я скажу європейським лідерам, що Тайвань із задоволенням поглиблюватиме обмін цінностями, економічні і торговельні зв'язки, а також щодо питання зміни клімату з європейськими країнами", - сказав він, назвавши європейську технологічну галузь "провідною у світі".
"Якщо опозиційна партія переможе під загрозою і втручанням Китаю, Китай не змінить свій нинішній підхід до Тайваню або Індо-Тихоокеанського регіону", - додав Лай.
Лай, який наразі є віце-президентом Тайваню, прагне стати наступником президента острова Цай Інвень. Однак на нього чекає нелегка передвиборча боротьба на тлі конкуренції з боку традиційно дружньої до Китаю партії Гоміньдан на чолі з Хоу Юй-і, а також нової Тайванської народної партії, кандидат від якої Ко Вень-цзе користується популярністю серед молоді.
Тайвань готується до військового та політичного тиску з боку Китаю на тлі виборів.