UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський виробник веде переговори з Росією про постачання їй дронів-камікадзе – Spiegel

За даними видання, поки обговорюється передача 100 дронів для РФ, але сторони можуть розширити співпрацю.

Міністерство оборони Росії, ймовірно, проводить переговори з китайським виробником Xi'an Bingo Intelligent Aviation Technology (Bingo) щодо можливості масового виготовлення ударних безпілотників для потреб РФ. Про ймовірність майбутнього отримання окупантами летальної допомоги від КНР пише Der Spiegel із посиланням на власні джерела.

За даними видання, зазначена компанія поки погодилася виробити й протестувати 100 прототипів дронів ZT-180 перед тим, як надати їх армії Росії вже до квітня цього року. Військові експерти  припускають, що такі БПЛА мають боєголовку масою 35-50 кілограмів, а їхня конструкція може нагадувати Shahed-136 іранського виробництва.

Як повідомили Spiegel, на наступному етапі Bingo має намір відправляти російським військам компоненти й технології, аби ті самостійно могли збирати близько сотні дронів на місяць.

Більше того, за інформацією журналістів, ще минулого року Пекін, ймовірно, збирався надати Москві значно більшу підтримку, ніж було відомо дотепер. Компанії, підконтрольні збройним силам КНР, могли планувати постачання в РФ запчастин до радянських винищувачів Су-27 та інших літаків. 

Згідно зі звітами, до яких отримала доступ редакція, китайськими виробниками вже були підготовлені процедури підробки документів, щоб видати, нібито вони відправляють запасні деталі для цивільної авіації.

Читайте також: Повага до "безпеки всіх" і жаль через припинення переговорів України та Росії: про що говорив Китай в ООН

Співрозмовники в уряді Німеччини також розповіли Spiegel, що КНР, ймовірно, продає російським замовникам комерційні безпілотники подвійного застосування, що згодом можуть використовуватися для розвідки в межах війни РФ проти України. Існують докази ймовірності розгортання обладнання на фронті. За даними видання, загарбникам такі дрони передають контрольовані Китаєм імпортно-експортні компанії через Об’єднані Арабські Емірати.

Водночас, китайська сторона знову заперечила повідомлення про надання з її боку летальної підтримки військам РФ і звинуватила НАТО в спекуляціях.

"Це відомий факт, що країни НАТО, включаючи США, є найбільшим джерелом озброєнь для бойових дій в Україні, але вони продовжують стверджувати, що Китай може постачати зброю в Росію. Це знайомий трюк, який використовувався і був розкритий незабаром після початку української кризи … Ми закликаємо НАТО припинити безпідставні спекуляції та плямування Китаю навколо українського питання," – заявив речник МЗС Китаю в коментарі Spiegel.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив інформацію Сполучених Штатів Америки про те, що КНР розглядає можливість надання російській армії летальної допомоги – боєприпасів і зброї – для продовження війни проти України.

Представниця Пентагону наголосила, що Пекін зіткнеться з наслідками в разі подібної співпраці з Москвою. Глава України Володимир Зеленський висловив думку, що вступ Китаю у союз з Росією став би початком світової війни.

Водночас, у КНР заперечили, що розглядають передачу РФ озброєнь, та звинуватили США і НАТО в поширенні неправди.