UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай знижує ключову процентну ставку: відновлення економіки сповільнюється

Центральний банк Китаю знизив ключові процентні ставки вдруге за три місяці.  Друга за величиною економіка світу намагається оговтатися від наслідків пандемії, пише  BBC.

Читайте також: Гелікоптери, безпілотники, оптичні приціли та сировина для виробництва зброї: Китай допомагає озброювати Росію

Народний банк Китаю (НБК) знизив ставку за річною позикою до 3,45% з 3,55%.

Відновлення країни після COVID-19 постраждало від кризи власності, падіння експорту та слабких споживчих витрат.

Зниження відбулося в той момент, коли інші великі економіки підвищили ставки, щоб впоратися зі зростанням цін.

Читайте також: США закликали Китай припинити військовий тиск на Тайвань

НБК востаннє знизив річну ставку, на якій базується більшість китайських кредитів домогосподарствам і підприємствам, у червні.

Джун Бей Лю з Tribeca Investment Partners сказав BBC, що цей крок навряд чи матиме серйозний вплив, але вказує на прагнення китайського уряду відродити економіку.

«Нам знадобиться більший пакет стимулів, щоб підвищити довіру та, у свою чергу, стимулювати споживання та зростання. Без цього економіка ризикує впасти в дефляцію, яку буде важче відродити», – додала вона.

Читайте також: Японія підняла винищувачі на тлі спільного військово-морського патрулювання Китаю та РФ у Тихому океані

Економісти також очікували, що банк знизить ставку за п'ятирічним кредитом, до якої прив'язані іпотечні кредити в країні. Проте він не змінився на рівні 4,2%

Несподівано минулого тижня коротко- та середньострокові ставки також були знижені.

Економіці Китаю важко було подолати кілька серйозних проблем після пандемії, яка призвела до зупинки роботи багатьох країн світу.

Минулого тижня серйозні проблеми на його ринку нерухомості були виявлені, коли постраждалий від кризи гігант нерухомості Evergrande подав заяву про банкрутство в США.

Компанія з великими боргами все ще працює над багатомільярдною угодою з кредиторами.

Читайте також: Після карантину: чи працюватимуть пункти вакцинації проти COVID-19

Раніше цього місяця ще один із найбільших забудовників країни, Country Garden, попередив, що за перші шість місяців року може отримати збиток до 7,6 мільярдів доларів (6 мільярдів фунтів стерлінгів).

Того ж тижня офіційні дані показали, що в Китаї вперше за більш ніж два роки впала дефляція.

Це сталося через те, що офіційний індекс споживчих цін, показник інфляції, впав на 0,3% минулого місяця порівняно з роком раніше.

Тим часом офіційні дані показали, що імпорт і експорт Китаю різко впали в липні, оскільки зниження світового попиту загрожувало перспективам відновлення країни.

Пекін також перестав оприлюднювати дані про безробіття серед молоді, які деякі вважали ключовим показником уповільнення економіки країни.

У червні в Китаї рівень безробіття серед людей віком від 16 до 24 років у міських районах сягнув рекордного рівня – понад 20%.