UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай завершив військові навчання навколо Тайваню

Зокрема Пекін задіяв винищувачі і ядерні бомбардувальники.

Китай завершив дводенні військові навчання навколо Тайваню, під час яких він імітував атаки бомбардувальників і відпрацьовував абордаж кораблів. У Міноборони Тайваню підрахували, що Пекін задіяв понад 60 літаків і майже три десятка кораблів.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, розпочав навчання через три дні після того, як Лай Чін Те став президентом острова ‒ людина, котру Пекін називає "сепаратистом", пише Reuters.

Читайте також: Військові навчання Китаю навколо Тайваню: Пекін відпрацьовує  “захоплення контролю над критично важливими районами”

Пекін заявив, що ці навчання є "покаранням" за інавгураційну промову Лая в понеділок, в якій він заявив, що обидва береги Тайванської протоки "не підпорядковуються один одному". Китай розцінив цю заяву як декларацію того, що дві країни є окремими державами.

Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримував відмову. Він каже, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє, і відкидає претензії Пекіна на суверенітет. Уряд Тайваню засудив навчання і заявив, що не піддасться тиску Китаю.

Читайте також: Новий президент Тайваню закликав Китай припинити погрози

У п'ятницю 46 китайських військових літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка раніше слугувала неофіційним бар'єром між двома сторонами, повідомили в міністерстві оборони Тайваню. Там заявили, що виявили  62 китайські літаки і 27 кораблів ВМС.

Окрім того винищувачі Су-30 і ядерні бомбардувальники H-6 пролетіли над регіоном, а також над протокою Баші, яка відокремлює Тайвань від Філіппін. Китай протягом останніх чотирьох років регулярно проводить військові навчання навколо Тайваню.

Читайте також: Захищаючи Україну, світ захищає і Тайвань — Foreign Affairs

Нагадаємо, Китай ніколи не виключав можливості захопити острів силою в разі необхідності. Директор ЦРУ Вільям Бернс заявляв, що НВАК отримала наказ готуватися до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Водночас помічник міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні вважає, що Пекін не здійснить жодної серйозної “агресії" проти Тайваню до 2030 року.

Втім, Сі Цзіньпін чітко дав зрозуміти, що “неминуче возз'єднання” острова з Пекіном не можна відкладати на невизначений час.