UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай запровадив санкції проти 12 американських військових компаній

Обмеження здебільшого символічні, оскільки оборонні підрядники США не продають зброю Китаю.

Китай запровадив санкції проти 12 американських військових компаній і десяти топ-менеджерів оборонних підрядників у відповідь на продаж США зброї Тайваню, а також на заходи Вашингтона проти китайських фірм за підтримку Росії на тлі війни проти України. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: США попередили, що вважатимуть Китай відповідальним за успіхи РФ в Україні: Пекін відповів 

Під санкції, зокрема, потрапили дочірні компанії Lockheed Martin Corp., General Dynamics, а також IronMountain Solutions і Applied Technologies Group, йдеться в заяві китайського Міністерства закордонних справ, опублікованій у середу, 22 травня. Активи цих компаній у Китаї будуть заморожені.

Шістьом топ-менеджерам Northrop Grumman Corp., в тому числі головному виконавчому директору Кеті Уорден, та ще чотирьом з General Dynamics, зокрема віце-президенту Фірату Гезену, заборонено в'їзд до Китаю, включаючи Гонконг і Макао.

Обмежувальні заходи є значною мірою символічними, оскільки ці компанії, як правило, не ведуть бізнесу в Китаї. Однак санкції підкреслюють напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном щодо ключових геополітичних питань.

Обмеження також стали першою відповіддю на рішення адміністрації президента США Джо Байдена запровадити санкції проти китайських компаній за підтримку Росії.

Оголошуючи про санкції, Китай заявив, що "односторонні залякування та економічний примус" з боку Штатів завдають шкоди правам та інтересам китайських компаній та установ.

Пекін також наголошує, що продаж зброї США Тайваню "завдав серйозної шкоди суверенітету і територіальній цілісності Китаю".

Читайте також: Китай запровадив санкції проти колишнього американського законодавця 

Повідомлялося, що Китай різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва, використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни. 

Москва та Пекін значно зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Китай, попри заяви про “нейтральність”, не засудив Росію за війну, ставши дипломатичною та економічною опорою для РФ.