Китай звинуватив США у перетворенні Тайваню на "склад боєприпасів" після того, як Білий дім оголосив про пакет військової допомоги Тайбею на 345 мільйонів доларів. Тим часом самокерований острів заявив у неділю, 30 липня, що зафіксував шість кораблів китайського флоту у водах біля своїх берегів. Про це повідомляє AP.
Китайське міністерство у справах Тайваню ввечері у суботу, 29 липня, опублікувало заяву, в якій виступило проти військової допомоги Тайваню, який Пекін вважає своєю територією.
"Незалежно від того, скільки грошей платників податків, звичайних людей тайванські сепаратистські сили витратять, незалежно від того, скільки американської зброї вони отримають, це не похитне нашої рішучості розв'язати тайванську проблему та нашої твердої волі до возз'єднання батьківщини", - заявив речник китайського відомства Чень Біньхуа.
"Їхні дії перетворюють Тайвань на порохову бочку і склад боєприпасів, посилюючи загрозу війни в Тайванській протоці", - йдеться в заяві.
Народно-визвольна армія Китаю в останні роки активізувала маневри, спрямовані на Тайвань, відправивши винищувачі і військові кораблі для маршрутів поблизу острова.
У неділю Міністерство оборони Тайваню заявило, що зафіксувало шість кораблів китайського флоту поблизу острова.
Нинішня адміністрація Тайваню, очолювана Демократичною прогресивною партією, активізувала закупівлю зброї у США в межах стратегії стримування китайського вторгнення.
На відміну від попередніх військових закупівель, остання партія допомоги є частиною президентських повноважень, схвалених Конгресом США минулого року, на отримання зброї з наявних американських військових запасів - тож Тайваню не доведеться чекати на військове виробництво.
Хоча Тайвань закупив озброєння на суму 19 мільярдів доларів, значна його частина ще не доставлена на острів.
У п’ятницю, 28 липня, США оголосили про військову допомогу Тайваню на 345 млн доларів. Вашингтон надасть Тайваню переносні зенітно-ракетні комплекси, засоби розвідки і спостереження, вогнепальну зброю і ракети.
Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.
Нещодавно Збройні сили Тайваню вперше відпрацювали відбиття повітряного нападу на найбільший міжнародний аеропорт острова, оскільки Тайбей прагне зміцнити оборону від потенційної агресії з боку Китаю за допомогою військових навчань.
Проведена у квітні військова гра Конгресу США, яка симулювала китайське вторгнення на Тайвань, показала необхідність максимально озброїти острів. Вона продемонструвала, що після ймовірного початку війни США не зможуть допомогти Тайваню.