UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай заявив, що його "пріоритетом" є недопущення візиту віцепрезидента Тайваню до США наступного місяця

Пекін посилює військовий і політичний тиск на острів.

"Пріоритетом" Китаю є недопущення візиту віцепрезидента Тайваню і потенційного лідера президентських перегонів Вільяма Лая до Сполучених Штатів наступного місяця. Про це заявив посол Китаю у Вашингтоні Се Фенг, повідомляє Reuters.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, в останні роки посилив військовий і політичний тиск на острів.

У січні на Тайвані відбудуться президентські та парламентські вибори і Лай, кандидат у президенти від керівної Демократичної прогресивної партії, лідирує в більшості опитувань громадської думки.

Лай планує зробити офіційні зупинки в США на шляху до Парагваю і назад під час візиту на інавгурацію нового президента Парагваю 15 серпня, що викликає гнів Пекіна.

Се Фенг наголосив, Тайвань - це територія Китаю і Пекін прагне мирного "возз'єднання", але "сепаратисти" на острові просувають свій порядок денний, шукаючи підтримки США.

Читайте також: США повинні прискорити постачання зброї Тайваню — генерал Міллі

"Вони навіть не визнають, що вони китайці. Тому це дуже небезпечний шлях, яким вони йдуть", - сказав Се Фенг. 

Він додав, що провокаційні кроки тайванських "сепаратистів" слід стримувати.

"Зараз пріоритетом для нас є зупинити візит Лая до Сполучених Штатів", - додав посол.

Міністерство закордонних справ Тайваню заявило у відповідь, що Китай не має жодних підстав використовувати візит Лая для "розв'язання війни", і Пекін поводиться абсурдно, намагаючись стверджувати, що він є прихильником миру, в той же час постійно погрожуючи острову своїми військовими силами.

"Як публічно підкреслювали високопосадовці США, відповідні домовленості нічим не відрізняються від попередньої практики", - йдеться в заяві Міністерства.

Востаннє Лай перетинав територію США в січні минулого року під час візиту до Гондурасу. Перебуваючи там, він мав коротку розмову з віцепрезидентом США Камалою Гарріс.

Президент Тайваню Цай Інвень та її уряд неодноразово пропонували переговори з Китаєм, але отримували відмову, оскільки Пекін вважає їх сепаратистами. І Цай, і Лай заявляють, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.

У серпні минулого року, а потім у квітні цього року Китай влаштував масштабні військові навчання навколо Тайваню, розлючений серпневим візитом на острів тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі і квітневою зустріччю президента Тайваню Цай Інвень з нинішнім спікером Палати представників Кевіном Маккарті в Лос-Анджелесі, коли вона поверталася з візиту до країн Центральної Америки.

Читайте також: Тайвань готується передати США комплекси ППО, які пізніше нададуть Україні — ЗМІ

Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів.