UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай відновлює воєнно-економічну потужність Росії для війни з Україною: Bloomberg

Нова вісь зла формується завдяки спільним потребам її учасників

Китай надає величезні економічні ресурси для відновлення потенціалу Росії. За останні місяці зусилля КНР в значній кількості спрямовувались для відновлення промислової бази та виробництва зброї, яка застосовується для війни з Україною. Китайські лідери, які говорять про себе як миротворчу силу, насправді “благословили вторгнення” в Україну. Підтримка президента Сі Цзіньпіна була вирішальною для виживання Путіна і його режиму з часу, коли українські збройні сили відбили спробу окупувати Київ два роки тому. Про це пише у Bloomberg Ніл Фергюсон, відомий британський історик та оглядач Bloomberg, автор популярних книг зі світової історії, зокрема бестселеру “Приреченість: політика і катастрофи”, старшим науковим співробітником в Інституті Гувера при Стенфордському університеті.

Читайте також: Росія, Китай, Іран та КНДР зміцнюють свій союз — WP

Автор публікації також розглядає Іран як складову нової “вісі зла”. Він вважає, що розглядати акти агресії Ірану проти Ізраїлю не можна, адже Тегеран підтримує війну в Україні постачаючи тисячі безпілотників і ракет Росії. “Росія, своєю чергою, ймовірно, допомагає зміцнювати іранську протиповітряну оборону. Китай не лише є одним з основних покупців іранської нафти; міністр закордонних справ Китаю Ван І зателефонував до Тегерану одразу після нападу на Ізраїль, щоб похвалити, а не засудити своїх іранських колег. Китайська пропаганда була незмінно антиізраїльською з моменту атак ХАМАС 7 жовтня минулого року”, – зазначив відомий дослідник.

Він також наголошує на тому, що появу такої осі у майбутньому передбачав Збігнєв Бжезінський, радник президента Джиммі Картера з національної безпеки. Ці загрози схоже добре усвідомлюють у Вашингтоні.

Водночас на думку аналітика, Байден прийшов на допомогу Україні та Ізраїлю лише тоді, коли стався напад, а не продемонстрував силу, яка б дозволила уникнути війни в Європі та удару по союзнику на Близькому Сході.

Раніше стало відомо про візит Державного секретаря США Ентоні Блінкена тижня до Китаю, сподіваючись використати послаблення напруженості, щоб змусити Пекін обмежити підтримку Росії у воєнний час.