UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай розкритикував США за сприйняття Пекіна як “ворога”

Міністр торгівлі Штатів закликала і надалі обмежувати доступ Китаю до чіпів.   

Китай розкритикував США за те, що вони вбачають у ньому загрозу після того, як міністр торгівлі Штатів Джина Раймондо виступила на захист зусиль, спрямованих на позбавлення доступу Пекіна до передових напівпровідників. Це підкреслило крихкість відносин між країнами, повідомляє Bloomberg.

"США повинні дотримуватися правильного сприйняття і працювати з Китаєм над реалізацією спільних домовленостей, досягнутих на зустрічі в Сан-Франциско", - заявив речник МЗС Китаю Ван Веньбінь, маючи на увазі зустріч лідерів двох країн, що відбулася минулого місяця.

Читайте також: У Японії почали діяти обмеження на експорт передового обладнання для виробництва чіпів до Китаю 

За його словами, США повинні "припинити розглядати Китай як гіпотетичного ворога і говорити одне, а робити інше".

У суботу, 2 грудня, на форумі в Каліфорнії Раймондо заявила, що потрібно більше фінансування, аби обмежити доступ Китаю до чіпів, які можуть бути використані у військових цілях. 

"Це найбільша загроза, яку ми коли-небудь мали. Китай не є нашим другом", - заявила вона.

Президент Штатів Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрілися вперше за рік минулого місяця в США, намагаючись зупинити сплеск напруженості між двома країнами, що загрожує глобальному економічному зростанню.

Але обидва лідери зіштовхнулися з такими серйозними проблемами, як статус Тайваню і обмеження США на експорт чіпів, а це означає, що їм, швидше за все, доведеться докладати більше зусиль, щоб врегулювати розбіжності. Підкреслюючи цю динаміку, Китай розкритикував США в понеділок, 4 грудня, після того, як американський військовий корабель увійшов у спірні води Південно-Китайського моря. ВМС США заявили, що діяли законно.

На знак того, що обидві країни все ще працюють над поліпшенням відносин, у понеділок у Пекіні відбулася зустріч віце-прем'єра Китаю Хе Ліфена з колишнім президентом Ради з міжнародних відносин Річардом Хаасом.

Вони обговорили економічне і торговельне співробітництво, серед інших тем, згідно з офіційним повідомленням китайського агентства Xinhua. Ліфен також сказав Хаасу, що Пекін готовий працювати з Вашингтоном над реалізацією консенсусу, якого досягли Сі і Байден, а також сприяти співпраці в економіці і торгівлі.

Читайте також: Виробники мікрочіпів у США звинуватили Huawei у будівництві секретних заводів для обходу санкцій

Раймондо відвідувала Пекін у серпні, коли обидві країни працювали над стабілізацією відносин. Ця поїздка співпала з випуском нового смартфона від Huawei Technologies Co.з передовим чіпом, що занепокоїло політиків у Вашингтоні.

У своїх коментарях у суботу міністр торгівлі дала зрозуміти, що США не мають наміру відступати від спроб перешкодити Китаю отримати високотехнологічні напівпровідники.

 "Ми відмовимо їм у наших найсучасніших технологіях", - заявила Раймондо.

Речник Міністерства закордонних справ Китаю заявив, що така позиція викриває "менталітет холодної війни" США та їхнє прагнення до гегемонії. Він також зазначив, що його країна врешті-решт зможе обійти технологічні обмеження.

"Порушення правил і норм ринку вільної торгівлі - це все одно, що будувати греблю за допомогою решета. Як би ви не старалися, вода все одно буде проходити крізь нього”, - додав він.

Читайте також: США попередили Китай про плани оновити обмеження на експорт чіпів — Reuters

Раніше повідомлялося, що китайські компанії скуповують американське обладнання для виготовлення сучасних чіпів, попри низку нових обмежень з боку США.