Китай лобіює в урядах свій альтернативний план щодо завершення війни в Україні, заявили 10 дипломатів, а один з них назвав кампанію Пекіна "витонченим бойкотом" Глобального саміту миру у Швейцарії. Про це повідомляє Reuters.
"Москва, яку не запросили на Саміт, відкинула цю зустріч як безперспективну. Китай, маючи тісні зв'язки з Росією, заявив, що не поїде на конференцію, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна, в тому числі щодо участі РФ", – кажуть журналісти.
Після бойкоту Саміту з боку КНР, президент України Володимир Зеленський Зеленський звинуватив Пекін у тому, що він допомагає Москві зірвати зустріч.
У розмовах з країнами, що розвиваються, Китай не критикував саміт у Швейцарії і прямо не просив країни утриматися, повідомили Reuters пекінські дипломати.
Але один з дипломатів, який був поінформований про роз'яснювальну роботу, сказав, що Китай говорив цим державам, що зустріч продовжить війну, а два співрозмовники, які безпосередньо знають це питання, сказали, що Китай говорив західним країнам, що багато країн, що розвиваються, поділяють його погляди на конференцію.
"За словами дипломатів, з наближенням саміту Китай активізував свою інформаційно-пропагандистську діяльність, проводячи зустрічі з іноземними високопосадовцями, які приїжджають з візитом, здійснюючи телефонні дзвінки та надсилаючи повідомлення іноземним представництвам на китайській платформі WeChat", – йдеться у матеріалі.
Співрозмовники видання кажуть, що спеціальний посланник Пекіна у справах Євразії Лі Хуей минулого місяця відвідав Туреччину, Єгипет, Саудівську Аравію та Об'єднані Арабські Емірати і зустрівся з офіційними особами країн, що розвиваються, в їхніх посольствах у Пекіні.
Пропозиція закликає до проведення міжнародної мирної конференції "у належний час, визнаний як Росією, так і Україною, з рівною участю всіх сторін, а також справедливим обговоренням усіх мирних планів".
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловлював жаль з приводу рішення Китаю щодо скасування своєї присутності на Глобальному саміті миру. Генсек НАТО також жорстко розкритикував Пекін за підтримку російської військової економіки з самого початку вторгнення.