UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай нарощує свій ядерний арсенал — Стокгольмський інститут дослідження проблем миру

Китай хоче наздогнати США та Росію у ядерному арсеналі.

Китайський ядерний арсенал швидко розширюється, йдеться в новому звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), опублікованому сьогодні 17 червня. Згідно зі звітом, кількість діючих ядерних боєголовок у світі зростає з кожним роком, причому найшвидше їхній запас збільшується в Китаї. Інститут прогнозує, що до 2030 року китайський арсенал активних міжконтинентальних ядерних ракет може зрівнятися з американським і російським озброєнням.

"Хоча загальна кількість ядерних боєголовок у світі продовжує зменшуватися, оскільки зброя часів холодної війни поступово демонтується, ми, на жаль, продовжуємо спостерігати щорічне збільшення кількості діючих ядерних боєголовок. Ця тенденція, схоже, продовжиться і, ймовірно, прискориться в найближчі роки й викликає велике занепокоєння", — сказав у своїй заяві директор SIPRI Ден Сміт.

Читайте також: США потрібно більше ядерної зброї, Байден нарешті зрозумів це — Bloomberg

Згідно з оцінками Інституту, китайські запаси ядерної зброї зросли з 410 до близько 500 діючих боєголовок у 2023 році. Хоча загальний запас ядерної зброї Китаю, як очікується, залишиться набагато меншим, ніж у США чи Росії, його агресивне розгортання може призвести до того, що в найближчі роки він зрівняється з активними озброєннями інших країн, прогнозує SIPRI. Пентагон в жовтні минулого року заявляв, що до 2030 року китайський потенціал може розширитися до 1000 одиниць зброї.

Згідно з даними Інституту, близько 2100 ядерних ракет можуть бути розгорнуті й діяти в будь-який момент часу, і майже всі вони належать США або Росії.

Читайте також: У РНБО не виключають, що Путін може застосувати тактичну ядерну зброю у разі поразки РФ в Україні

Нагадаємо, що Китай прокоментував ядерні погрози Путіна. Речниця МЗС КНР Мао Нін, коментуючи заяви президента РФ Владіміра Путіна про можливість застосування ядерної зброї закликала усі країни, які мають ядерну зброю підтримувати баланс та діяти виважено, адже "у ядерній війні переможців не буде".