UA / RU
Підтримати ZN.ua

Імпорт російської нафти до Китаю рекордно зростає за рахунок великих НПЗ – Reuters

Трейдери відмічають, що знижки на нафту з РФ зменшуються

У березні обсяги експорту російської нафти досягли довоєнного рівня. Тепер, як повідомляє Reuters, на них чекає ще одне досягнення. У квітні, за прогнозами аналітиків, постачання нафти з РФ до Китаю рекордно зросте й досягне найвищого рівня з 2019 року, повідомляє Reuters. 

За даними видання, загальний імпорт російської сирої нафти Китаєм, включаючи трубопровідний та морський транспорт, у березні зріс до рекордних 9,61 мільйона тонн, або 2,26 мільйона барелів на добу, про що свідчать останні митні дані за 21 квітня. Все більше китайських нафтопереробних підприємств починають використовувати знижену ціну нафти, що постачається з російської Балтії. 

Якщо з листопада по січень російську нафту з великими знижками у Китаї купували невеликі незалежні нафтопереробні заводи («чайники), то зараз купувати російську нафту почали великі приватні та державні НПЗ. Державні PetroChina та Sinopec відновили імпорт з лютого, а приватні Hengli Petrochemical та Jiangsu Eastern Shenghong Co – з березня. 

Читайте також: Війна робить РФ занадто залежною від китайських технологій — Bloomberg

Reuters констатує, що відновлення імпорту російської нафти з боку великих підприємств відтіснило від цього ресурсу невеликі НПЗ й вони тепер вимушені шукати альтернативу (наприклад, іранську нафту). Також повернення великих підприємств відбилося на зниженні дисконтів, які роблять росіяни покупцям. За даними трейдерів, знижки на сиру нафту марки Urals, що надходить до Китаю в липні, скоротилися приблизно до 9-10 доларів порівняно із 14 доларів за барель у березні.

За даними трейдерів і підрахунками Reuters, Індія та Китай у квітні викупили більшість російської нафти за цінами, що перевищують встановлений Заходом ціновий ліміт у 60 доларів за барель. За даними Центру досліджень енергетики і чистого повітря, Китай, Індія, ОАЕ, Туреччина та Сінгапур стали «країнами-пральнями», які збільшили імпорт російської нафти після вторгнення в Україну та перепродають її на країнам, що відмовилися від імпорту російської нафти.