UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Міноборони Китаю заявив, що перспективи мирного “возз'єднання” з Тайванем “підриваються”

Китайський міністр також розкритикував “зовнішні сили” за втручання у “внутрішні справи Пекіна й заохочення тайванських сепаратистів”.

Перспективи мирного “возз'єднання” Пекіна з Тайванем дедалі більше “підриваються” через дії тайванських “сепаратистів і зовнішніх сил”, заявив у неділю, 2 червня, міністр оборони Китаю Дун Цзюнь, пообіцявши, що незалежності острова ніколи не буде. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: У Китаї заявили, що адресували військові навчання навколо Тайваню для влади півострова, а не його населення

Виступаючи на форумі Діалог Шангрі-Ла в Сінгапурі, Дун сказав, що Тайвань є ядром ключових питань для Китаю, але керівна Демократична прогресивна партія острова дедалі більше вдається до сепаратизму і прагне стерти китайську ідентичність.

“Ці сепаратисти нещодавно зробили фанатичні заяви, які свідчать про їхню зраду китайської нації та своїх предків", - заявив китайський міністр.

Після промови делегати поставили Дуну кілька запитань, але він залишався зосередженим на Тайвані. Модератору навіть довелося спонукати його відповідати на інші запитання.

Дун звинуватив іноземні держави у втручанні у “внутрішні справи й заохоченні тайванських сепаратистів”.

За словами міністра, Китай прагне до “мирного возз'єднання” з Тайванем, але Народно-визвольна армія “залишатиметься потужною силою для підтримки національного возз'єднання”.

“Ми вживатимемо рішучих заходів для стримування незалежності Тайваню і переконаємося, що така змова ніколи не матиме успіху. Ми впевнені в нашій здатності стримати незалежність Тайваню”, - підкреслив він.

Китай неодноразово критикував США за підтримку Тайбея, навіть за відсутності офіційних дипломатичних зв'язків Вашингтона з островом. Зокрема, США є важливим постачальником зброї Тайваню.

Дун назвав продаж зброї острову випробуванням китайських “червоних ліній”.

“Вони продають багато зброї Тайваню. Така поведінка надсилає дуже неправильні сигнали силам, що виступають за незалежність Тайваню, і спонукає їх ставати дуже агресивними. Я думаю, ми розуміємо, що справжня мета іноземної держави - використовувати Тайвань для стримування Китаю”, - сказав міністр.

Читайте також: Військові Китаю досягли своїх цілей під час навчань біля Тайваню, але готові до подальших дій — Міноборони Пекіна

Китай вважає Тайвань своєю територією, попри рішучі заперечення уряду в Тайбеї, і минулого місяця провів масштабні військові навчання навколо острова, після інавгурації там нового президента Вільяма Лая, якого Пекін називає “сепаратистом”. Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримував відмову. 

Пекін, своєю чергою, ніколи не виключав можливості застосування сили для отримання контролю над островом і останніми роками тиск на Тайвань посилюється. Директор ЦРУ Вільям Бернс заявляв, що армія Китаю отримала наказ готуватися до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Водночас, помічник міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні вважає, що Пекін не здійснить жодної серйозної “агресії" проти Тайваню до 2030 року.

Однак китайський лідер Сі Цзіньпін чітко дав зрозуміти, що “неминуче возз'єднання” острова з Пекіном не можна відкладати на невизначений час.