UA / RU
Підтримати ZN.ua

Французькі законодавці відвідають Тайвань на тлі напруженості у відносинах із Китаєм — Bloomberg

Вони зустрінуться з владою острова.

Французькі законодавці планують візит на Тайвань на тлі зростання напруженості у відносинах з Китаєм. Про це заявив міністр закордонних справ острова Джозеф Ву, повідомляє Bloomberg.

Ву сказав, що Сенат і Національна асамблея Франції продемонстрували свою підтримку Тайваню і що деякі французькі законодавці відвідають острів «дуже скоро». Уряд Тайваню «проконсультується з ними, щоб з'ясувати, яка додаткова підтримка може знадобитися острову».

Законодавець Ален Рішар, а також чотири інших сенатори зустрінуться з вищим керівництвом Тайваню, а також з трьома основними політичними партіями під час візиту, який відбудеться 24 квітня, повідомив прес-секретар французького Сенату. Він додав, що під час візиту на порядку денному будуть  напівпровідники.

Інша делегація законодавців Франції вирушає на острів цієї неділі, за словами одного з французьких чиновників, який буде в складі групи.

Пекін заявив, що завершив триденні військові навчання навколо Тайваню після візиту президента острова Цай Інвень в США минулого тижня. Китай пригрозив взяти Тайвань під свій контроль, за необхідності застосувавши силу, в той час як Демократична прогресивна партія Цай стверджує, що Тайвань є незалежною державою.

Візит відбудеться після того, як президент Франції Еммануель Макрон сказав, що Європа повинна уникати втягування в будь-яку потенційну конфронтацію між США і Китаєм щодо Тайваню. Макрон отримав чималу порцію критики через свою заяву.

Минулого тижня Макрон відвідав Пекін, виклавши більш примирливу лінію у відносинах з Китаєм, ніж пропонують США. Французькі законодавці відвідували Тайвань у 2021 році.

«Французький уряд дуже активно підтримує мир і стабільність через Тайванську протоку. І вони також виступають проти будь-якої односторонньої зміни статус-кво», - додав Ву.

«Французький уряд також проводить операції із забезпечення свободи судноплавства в цій частині світу. Тож всі ці дії насправді підтримуються або високо оцінюються Тайванем», - зазначив він.

Сенатори також зустрінуться з членами французької громади в Тайбеї і відвідають міжнародну французьку школу на острові.

Читайте також: Привітно зустрівши Макрона в Китаї Сі Цзіньпін намагався схилити Францію до «протистояння» США — Reuters 

Провідною темою візиту Макрона в Китай була війна РФ проти України. Якщо хтось сподівався, що президенти Франції і Єврокомісії — Еммануель Макрон та Урсула фон дер Ляєн переконають лідера Сі змінити китайський підхід до агресії Росії, вони сподівалися марно.

Про що говорили та до чого дійшли на зустрічі європейських лідерів із китайським, читайте у статті Віктора Константинова "Війна України і Росії: Китай та Європа звірили годинники".