UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оприлюднено найперспективніші напрямки для отримання грантів “Власна справа”

Гроші витрачають на придбання обладнання, а отримати їх можуть як підприємців, так і стартапери

Найпопулярнішими напрямками за якими у третій хвилі грантової програми “Власна справа” надають ресурси є торгівля, заклади харчування та переробка. За даними Міністерства економіки, найбільше грантів отримали підприємці, що працюють у напрямку оптової та роздрібної торгівлі і ремонту автотранспорту.

Читайте також: Бюджет на 14% складається з зовнішніх грантів – хто дарує гроші Україні

Друга категорія за популярністю і шансами отримати відповідний грант – тимчасове розміщування й організація харчування. На третьому місці – бізнес-проєкти з переробної промисловості.

З початку реалізації програми, гранти отримали 14 600 українців із загальним обсягом державних інвестицій у розвиток власної справи 3,5 млрд грн. За оцінкою Мінекономіки, ці проєкти мають створити заново чи відновити в цілому приблизно 30 тисяч робочих місць.

Ефективність програми – плюс 1 млрд. грн до бюджету

Мінекономіки в цілому дуже позитивно оцінює ефективність роботи проєкту. За підрахунками міністерства, отримувачі грантів вже повернули у бюджет приблизно 1 млрд грн у вигляді податків та зборів.

Найбільша кількість отримувачів грантів третьої хвилі проєктів – жінки, яких більше 51%. 10% отримувачів – юридичні особи.

Географічно, гранти отримували найбільше у Львівській області, на Київщині та Сумщині. В основному мікрогранти використовуються для придбання обладнання.

Умови отримання гранту

За грантовою програмою «Власна справа» громадяни України можуть отримати державний грант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як підприємець, так і людина, яка не була задіяна в комерційній справі. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Уряд передбачив в бюджеті понад 40 млрд грн на програми стимулювання малого й середнього бізнесу. Особлива підтримка буде надана певним напрямкам економіки, повідомляє Міністерство економіки.

Серед пріоритетних напрямків – підтримка переробної галузі, де підприємствам мають продукцію з високою часткою доданої вартості. За повідомлення Мінекономіки, Україна прагне збільшити частку переробки в структурі валового внутрішнього продукту з поточних показників 10% до 20-25%.