UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ стає містом, яке не придатне для нормального життя Сьогодні в Києві сотні аварійних будинків чекають термінового втручання будівельників

На сьогодні в Києві більш як 100 незавершених будівництвом об'єктів, основна маса яких - житлові будинки, в які люди, переважно кияни, вклали чималі гроші. Багато з них стоять і поступово руйнуються вже понад 20 років.

Автор: Микола Ярмоленко

На сьогодні в 3 більш як 100 незавершених будівництвом об'єктів, основна маса яких - житлові будинки, в які люди, переважно кияни, вклали чималі гроші. Багато з них стоять і поступово руйнуються вже понад 20 років. Крім того, не менше вже готових житлових будинків не можуть бути введені в експлуатацію через відсутність можливості підключити їх до наявних інженерних комунікацій.

А тим часом керівництво міста вишукує найменші клаптики землі і дає дозвіл на будівництво нових і нових об'єктів, не замислюючись про наслідки таких рішень.

Проведення Євробачення наочно показало проблеми на ділянці транспортної розв'язки біля метро "Лівобережна". В години пік складно проїхати під мостами метро і автотранспортним. А що буде, коли завершиться будівництво нового масиву на колишній промбазі? Він будується вздовж колій залізниці, через що майбутні мешканці не матимуть спокою ні вдень, ні вночі. Та керманичів міста це не турбує. Ніхто з них ніколи не житиме біля залізниці. Будівництво масиву розпочалося з оформлення офісу для продажу квартир. Головне - зібрати гроші, все решта - другорядне. Якби київська влада думала про киян, то, перш ніж давати дозвіл на нове будівництво, вирішувала б питання введення в експлуатацію сотень недобудованих і не введених в експлуатацію житлових будинків.

Увесь світ сміється з того, що ми перед Євробаченням замість добудувати об'єкт Держплану біля метро "Лівобережна", який стовбичить там уже 30 років, викинули 5 млн грн, щоб заховати його від гостей. Хіба це по-хазяйськи?

На сьогодні в Києві сотні аварійних будинків чекають термінового втручання будівельників. Тільки за останні півроку в столиці знищено історичні будівлі, розташовані за адресами: вул. Дмитрівська, 60; вул. Михайлівська, 10; вул. Спаська, 39; вул. Павлівська, 7. Та київська влада і Міністерство культури дивляться на все це крізь пальці.

А як змінюються екстер'єри старих київських будинків, коли на них надбудовують нові поверхи, коли самовільно реконструюють дахи, балкони! З кожним роком Київ усе менше схожий на місто-сад, місто каштанів і все більше нагадує місто-стоянку для автомобілів, від вихлопних газів яких чимдалі більшає киян, що хворіють на астму, рак легень, серцеву недостатність.

Те, що Київ став містом, яке не придатне для нормального життя киян, уже ні в кого не викликає сумнівів.

Забудовник нині вичавлює з будівельного майданчика максимум для своєї вигоди (на плані забудови - ані паркувального, ані дитячого майданчика, не кажучи вже про дитячі садочки й школи). При цьому знайшли хитрий хід: підписують договір із сусідом, який обіцяє все це побудувати. Але із часом той відмовляється від своїх обіцянок.

Забудовники дозволяють собі самочинно вносити зміни до проектної документації (було 12 поверхів - стало 14 і т.д.).

Був Сінний ринок - будується житловий масив. При цьому руйнуються старі будинки, а 4-рівневі паркінги порушують гідрогеологію.

Те саме у провулку Мар'яненка і в багатьох інших місцях. Незважаючи на протести киян, київська влада робить усе можливе для того, щоб продовжувати зводити будинок на вул. Гончара, 17-23, з назвою, що викликає подив, - "Фреско Софія".

Наперед знаючи реакцію делегації ЮНЕСКО, їй навіть не показали цей об'єкт: мовляв, нехай думають, що його вже не існує.

На майдані Незалежності на очах киян розвалюється торговельний центр "Глобус". Усе, що можна, з нього вичавили спочатку наші бізнесмени, а потім англійські. Киянам залишаються руїни, а київська влада робить вигляд, що її це не стосується.