Уряд передав Фонду держмайна 104 тисячі гектарів землі, що є у розпорядженні держави. Ці земельні ресурси ввійдуть в актив “Земельного банку”. Після початку передачі в оренду землі через відкриті конкурси держава може доотримати приблизно 1 мільярд гривень, вважають експерти ФДМУ.
“Оператором земельних торгів виступить держпідприємство Фонд аграрних інвестицій. Його корпоратизують та перетворять у ТОВ зі 100% державною часткою. Наразі тривають фінальні етапи підготовки до старту. Завдяки «Земельному банку» аграрії зможуть орендувати державні землі через онлайн-аукціони на платформі «Прозорро.Продажі»”, – повідомляє Фонд держмайна.
Договори оренди можуть бути укладені до 14 років. Переможці торгів отримають можливість укласти договори оренди терміном до 14 років. Різниця у термінах залежатиме від того, які насадження планується на конкретній земельній ділянці – однорічні чи багаторічні.
“Перші аукціони плануємо запустити вже на початку липня 2024 року. Реалізація проєкту не лише дозволить ефективно використовувати держземлі та підтримати агровиробників, а й наповнить бюджети. При залученні всіх держземель ця сума може зрости до 8+ млрд грн”, – повідомляє Фонд держмайна.
Раніше повідомлялось, що ФДМУ вперше продав санкційний завод. Мова про підприємство з виробництва упаковки для м'ясопереробної галузі – «ПентоПак». Вартість угоди склала 103 млн гривень.