UA / RU
Підтримати ZN.ua

Забудова земель Київської гідроелектростанції загрожувала критичній інфраструктурі столиці – ДБР

Печерський районний суд Києва обирає запобіжний захід затриманим фігурантам справи.

Злочинна організація, яку правоохоронці викрили ще торік, збудувала котеджі на землі Київської гідроелектростанції, що є неприпустимим і напряму ставить під загрозу функціонування критичної інфраструктури Києва, сказала в ефірі телемарафону радниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян.

«Ділянки, на яких розташовані гідротехнічні споруди, а це ми з вами прекрасно розуміємо – критична інфраструктура столиці. Зараз мова йде про 7 гектарів землі. Їх переоформили на підставних осіб, аби збудувати на них котеджні містечка», - сказала радниця.

Вона нагадала, що 18 січня працівники ДБР затримали організатора схеми протиправного заволодіння землями Київської ГЕС та ще трьох його спільників. В тому числі затриманий брат організатора оборудки, їм повідомлено про підозри.

Сап'ян зауважила, що процес розслідування цієї махінації потребує часу, оскільки самі оборудки здійснені за масштабною та складною схемою, проте слідство дійшло до тієї позначки, коли оголошенні підозри мають змістовну доказову базу.

«Саме зараз було викрито ці махінації. І тому оголошується підозра. Це тривалий процес, тому що оборудки доволі непрості були», – пояснила радниця ДБР.

Нагадаємо, працівники ДБР спільно з Нацполіцією під час спроби виїзду за кордон затримали організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Також у різних регіонах України затримали ще трьох учасників злочинної організації.

Як зазначила Сап’ян, слідство запропонувало до розгляду суду обрати запобіжний захід - тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 700 млн грн - для організатора і 500 млн грн - для учасників злочинної організації. За словами радниці, прокурори брали до уваги матеріальний стан підозрюваних і їхні можливості переховуватися від слідства.

"Наразі слідчі проводять розслідування, аби довести причетність фігурантів кримінального провадження до заволодіння 300 гектарами земель орієнтовною вартістю понад 1 млрд грн", - додала радниця ДБР і зауважила, що запобіжний захід фігурантам справи саме сьогодні у ці години обирає Печерський районний суд Києва.

Правоохоронні органи не повідомляють імені підозрюваних, однак ЗМІ повідомили про затримання на КПП Медика-Шегині при спробі виїзду в Польщу голови інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи.

Зокрема видання NV та агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на власні джерела зазначило, що ДБР провело обшуки в офісі Concorde Capital, які стосуються справи із отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області.

Читайте також: Чи існує загроза для Київської ГЕС? Сергій Наєв відповів

Сьогодні в Concorde Capital продовжують коментувати хід справи, звертають увагу на неспівмірність розміру пропонованої застави інкримінованим Ігорю Мазепі та іншим фігурантам збитків, у компанії також стверджують, що "затримання Мазепи пов’язане з його позицією на захист бізнесу в Україні". 

Зокрема у самій компанії заявили, що обшуки проводили без ухвали суду, а під час них було вибито двері бізнес-центру, та назвали їх тиском силовиків на бізнес.

Котеджне містечко Goodlife Park побудоване у 2013 році, має площу 40 га, яхт-клуб, міні-готель, ресторан, дитячий парк, спортивні майданчики та фітнес-центр. Також Concorde Capital інвестує кошти у медичну мережу Добробут та заміський комплекс під Києвом Shelest, а також в інші галузі будівництва та видобутку бурштину.