UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС відмовив у заочному розслідуванні щодо ексдепутата Грановського в справі «ОПЗ»

Питання в суді розглядали понад пів року.

Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Лариса Задорожна відмовила у заочному розслідуванні щодо колишнього депутата із «Блоку Петра Порошенка» Олександра  Грановського, якому восени 2022 року оголосили підозру в організації корупційної схеми щодо АТ «Одеський припортовий завод», яка завдала підприємству шкоди на 93,3 млн грн.

Як повідомляє Центр протидії корупції, мотиви рішення судді стануть відомі після публікації повного тексту ухвали. При цьому воно може бути оскарженим в апеляційній палаті ВАКС.

«Особливої уваги заслуговує той факт, що суддя Задорожна розглядала клопотання із серпня минулого року», - підкреслили в організації.

Ще у грудні 2022 року суд визнав обґрунтованою підозру Грановському та заочно прийняв рішення про його арешт. Напередодні НАБУ оголосило його у розшук, оскільки Грановський ще з 2019 року перебуває за межами України, найімовірніше в Англії.

Читайте також: Одеський припортовий завод заборгував Укртрансгазу півмільярда

У 2015 році Одеський припортовий завод уклав декілька угод з компанією Newscope Estates Ltd. щодо продажу аміаку та карбоміду. НАБУ і САП вважають, що ця компанія виконувала роль «прокладки», ОПЗ фактично їм нічого не постачав, а у контрактах навмисно було занижена вартість добрив.

Згодом ОПЗ ще раз продав ці добрива  за ринковою ціною реальним покупцям, а різницю в ціні учасники схеми вивели на пов'язані із ними рахунки.

У березні 2020 року НАБУ повідомило про підозру чотирьом учасникам схеми: довіреній особі ексдепутата, заступнику директора АТ «Одеський припортовий завод», начальнику відділу «Одеський припортовий завод», власнику компанії-нерезидента-учасниці корупційної схеми.

Читайте також: ВАКС заарештував колишнього народного депутата Олександра Грановського

Одеський припортовий завод був одним із найбільших хімічних підприємством України 99% акцій ОПЗ належить Фонду державного майна України. У вересні 2021 року завод зупиняли через проблеми з постачанням газу і нерентабельність, а на початку квітня 2022 року його законсервували через воєнний стан.

Як ОПЗ фактично загнали у величезні борги за спожитий у попередні періоди газ та довели до банкрутства пояснював Олег Тітамир у статті «Як вигідно продати непотрібне, якщо дійсно хочеться».